Lebukott Vitézy Dávid: Szentkirályi Alexandra hamar kiszúrta (VIDEÓ)
„Örülök Dávid, hogy a fővárosi munkádhoz az oldalamat és videóimat használod, sokadjára” – írta a Fidesz-KDNP fővárosi képviselőcsoportjának vezetője.
Újpesten az ellenzék vette át az irányítást a helyhatósági választások után, de az érdemi munkát még nem tudták elkezdeni. Ebben közrejátszik az is, hogy közel 40 tisztviselő hagyta ott a polgármesteri hivatalt – amibe azonban az amúgy is lassan töredező ellenzék nehezen törődik bele.
Újpesten az új vezetés még mindig nem tudta elengedni, hogy az október 13-i helyhatósági választás után, de még az új, momentumos polgármester, Déri Tibor munkába lépése előtt 40 köztisztviselő hagyta ott egyszerre a hivatalt. Értesülésünk szerint ma is, egy hónappal az események után, jogászok dolgoznak a munkaszerződések kölcsönös megegyezéssel történt felbontásának a felülvizsgálatán. Ennek oka nem csupán a reváns lehet, feltehetően a foghíjassá vált apparátus feltöltése is létkérdés.
egyedül az Egészségügyi Kft.-nél maradt minden függőben. Itt igen beszédes mozzanat, hogy MSZP-s fölvetésre majdnem Havas Szófia lett a cég vezetője. Mivel ebben végül mégsem kerekedett konszenzus a szivárványkoalícióban, pályázatot írtak ki az Egészség Kft. ügyvezetői székének betöltésére. Havas Szófia – Horn Gyula unokahúga – az MSZP egészségpolitikusaként a Demszky-féle Főváros egészségügyi bizottságának alelnökeként is részes volt a IV. kerületi, akkor még fővárosi fenntartású Károlyi Sándor Kórház csonkolásaiért (szülőotthon, urológiai osztály bezárása, ágyszám-leépítések), forráshiányossá tételéért, aminek következtében megszűnt Újpesten az aktív kórházi ellátás.
A mostani új vezetés egyébként sem törésvonalmentes, sőt. Nagy érzelmi vihart okozott az MSZP-frakcióban például, hogy az eddig szocialista Trippon Norbert, aki addigi pártja színében 2014-ben még polgármesterjelölt is volt, de veszített Wintermantel Zsolttal szemben,
Ezt a Gyurcsány Ferenc vezette párt azzal honorálta, hogy alpolgármestert csinált belőle, így jelenleg 2 (!) DK-s alpolgármestere is van a testületnek. A másik két alpolgármester jobbikos, illetve LMP-s.
Egy ellenzéki, de helyben a győztes oldalhoz tartozó informátorunk elhárította azt a feltételezést, hogy nem lenne egységes a koalíció Újpesten, állítása szerint igazi csapattá formálódnak a testületi munka során, amiben része lehet annak is, hogy a politikai felfogáskülönbségeket még csak szóba se hozzák egymás előtt. Szerinte még pozitív diszkriminációt is alkalmaznak, például a november 28-i ülésen javaslatot várnak arra, hogy az oktatási bizottság élére kit delegálna a kormánypárt. Ezt erősen árnyalja, hogy közel harmincéves hagyományt felrúgva, nem biztosítják a mandátumarányos bizottsági helyeket a Fidesz számára.
A IV. kerületben egyébként a 20 fős önkormányzati testületből 14 képviselő tartozik az ellenzéki koalícióhoz (DK, Momentum, MSZP, Jobbik, LMP, Párbeszéd), 6 a Fidesz-Újpestért Egyesülethez. A momentumos Déri Tibor úgy lett városvezető a kerületben, hogy semmiféle önkormányzat tapasztalata nem volt eddig, ellentétben a korábbi városvezető Wintermantel Zsolttal, aki már 2010-es első győzelme előtt is 10 évet töltött helyi és fővárosi önkormányzati munkával.