Orbán Viktor annyira megdolgozik a sikerért, hogy az még a Le Figaro tudósítóját is elgondolkodtatta
A francia lap szerint a magyar miniszterelnök minden lehetőséget megragad.
Pénteken a Wall Street Journal Magyarország konvergenciatervéről és deficitjéről írt, a Reuters a telefonhívásokra és az internethasználatra pakolt adóterhekről, a Die Presse pedig az államfőválasztás ellenzéki reakcióiról.
A Wall Street Journal cikkében Gergo Racz Orbán Viktor Debrecen Televíziónak adott interjújáról írt. Orbán elmondta, hogy Magyarország nem fog veszíteni a 2013-as uniós finanszírozásból. A lap beszámolt arról, hogy Magyarország jelenleg végső formába önti a konvergencia-tervet, ezért a kormányzat bízik abban, hogy az tartalmazni fogja azokat a lépéseket, amelyek meggyőzik az Európai Uniót arról, hogy a deficittel szemben támasztott követelmények teljesülni fognak - áll a Wall Street Journal cikkében.
A Reuters arról számolt be az Origo cikke alapján, hogy Magyarország egy új adón gondolkodik a telefonhívások és az internethasználat kapcsán, amely több mint ötven milliárd forintot hozhatna évente, így segíthetne betömni a költségvetés lyukait. A cikk kiemelte, hogy Magyarországnak bizonyítania kell, hogy képes költségvetési hiányát a GDP három százalékát kitevő uniós felső határ alatt tartani idén és jövőre egyaránt. A Reuters anyaga szerint a magyar kormányzat azt ígérte, hogy a következő évben együttesen 160 milliárd forint értékű adót szüntet meg a energia-, a telekommunikációs és a kiskereskedelmi szektorokban, valamint megfelezi a bankadót. A cikkíró szerint ezt a bevételkiesést kell majd ellensúlyozniuk az új intézkedéseknek.
Bár a német lapok egyáltalán nem foglalkoztak hazánkkal pénteken, az osztrák újságok azért figyelemmel követik a magyar eseményeket. A Die Presse hírt adott a parlament pénteki bejelentéséről, amely hivatalossá tette, hogy május másodikán választják meg az új köztársasági elnököt. Az MSZP részéről Mesterházy Attila kritizálta Áder János személyét, amiért a politikus a Fideszhez köthető. Mesterházy szerint egy pártok felett álló, köztiszteletben álló személyt kellett volna jelölni. Jávor Benedek, az LMP frakcióvezetője kifejtette, hogy a Fidesz meg sem próbált egyeztetni az ellenzékkel a jelöltről, így az LMP nem is kíván részt venni a szavazáson - áll a Médianéző összeállításában.