Elszabadult a gyűlölet Olaszországban: Allah akbar kiáltások mellett égették el Giorgia Meloni fényképét

Tomasso Foti miniszter szerint az ország intézményei elleni súlyos és erőszakos támadásról van szó.

Nem tudom, miképp dől el az ember életében, hogy beleszeret a kávéba vagy sem. Legfeljebb sejtem, én miért lettem a kávé rabja – úgy értem, rajongója.
Nem függök tőle, és nem éberségre használom. De elbűvöl az íze – és magával ragad, amivel összefügg: egy esti vacsora lezárásához hozzátartozik a csésze eszpresszó, az emésztéshez. Hogyan kezdődött? Otthon gyerekként, szüleim kávé iránti szeretetét látva, az illattal, a kotyogó hangjával, a boltba járással, mert akkoriban, a nem létező szocializmus alkonyi évtizedében az élelmiszerüzletből kifelé menet őrölték a megvásárolt szemes kávét.
Apropó, kotyogós vagy kotyogó. Nem alsóbbrendű faj! A kotyogós szerethető, s lehet egészen remek kávét készíteni vele. Ha pedig kotyogós, akkor csakis a legendás olasz Bialetti cégtől a Moka Express vagy a Brikka – én is tartok otthon ilyet, gyönyörű, klasszikus példányok; ha áram- és gázszünet lenne, hát a kerti tűz fölött is elkészíthetném reggeli kávémat jó minőségben. Barista barátom megtanított apró praktikákra: nem töltünk bele vizet hidegen, s levesszük a tűzről, mielőtt kifolyna a vége. Legyen otthon egy Bialetti! Használja, vagy csak gyönyörködjön az olasz ipari ízlés és formatervezés elnyűhetetlen klasszikusában. Alfonso Bialetti 1919-ben alapította alumíniumcégét a piemonti Crusinallo városkában, a kotyogó forradalmi ötlete 1933-ban született, azóta is szárnyal a kis bajuszos nagybácsi stílusikonjával.
A kávéfőzés megoldandó feladatai mindig ezek voltak: nyomás és hőmérséklet. Ipari forradalma Itáliában zajlott. Van francia meg bécsi kávé, más stílus, más ízvilág és mennyiségek, de most induljunk az olasz minimalizmus útján, aminek vége az a tökéletes főzet, mely úgy 25 másodperc alatt egérfarkinca-vastagságban csorog le a vastag falú csészébe.