Lemondott Novák Katalin
Orbán Viktor a keddi Kormányinfón jelentette be, hogy a Fidesz-frakció Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli minisztert jelöli köztársasági elnöknek. A miniszterelnök egyúttal jelezte azt is, hogy Novák Katalin 2022. január 1-jétől távozhat a miniszteri pozícióból.
A miniszter még kedden írta Facebook-oldalán, hogy megtiszteltetés számára Magyarországot képviselni, az egész magyar nemzetet szolgálni, így elvállalja a köztársasági elnök jelölti felkérést. Az újabb bejelentésre sem kellett sokat várni, Novák Katalin – aki Magyarország első női államfője lehet – ismét a közösségi oldalán üzent:
Fotó: Facebook
Összesen 108 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Ha ezt így kell, akkor Karácsony és Márki-Zay például miért maradhatott közalkalmazotti pozícióban a miniszterelnök jelöltség után is?
Tölgyessy? Uhh... Na neeee....
Márki-Zay lemondott már?
Akkor miért mond le az államfőjelölt december 31-el?
Sem a cikket, sem a kérdésemet nem értetted. Köszönd szövegértésed hiányosságait a negyedikes tanító nénidnek.
Azért kérdeztem, mert Ausztráliában se indulhatsz például képviselő jelöltként, ha közalkalmazotti állásban vagy.
Ausztráliában azért nem, mert nem kereshetsz közpénzt (nem tudsz "public servant", a köz szolgája lenni) ha más tisztségért kampányozol.
Privát alkalmazásban a munkaadód vagy hozzájárul vagy nem, hogy másodállásod legyen.
Számomra az ausztrál megnevezés a magától értetődő: "public servant" (közszolga) mindenki, aki adófizetők pénzéből kapja a jövedelmét.
A parlamenti számtan jelen állása szerint Nováknak nem szükséges kampányolnia, még akkor sem, ha az ellenzék is indít valaki(ke)t, de más esetben kellhet.
Bejelentkezés