Robert Fico korábbi szlovák miniszterelnök, a jelenleg ellenzékben lévő Smer-SD elnöke pénteken rendkívüli parlamenti ülés összehívását javasolta a Szlovákiában történő magyar ingatlanvásárlások miatt – írja szlovák lapok nyomán az Azonnali.
Fico úgy véli: Orbán azt látja, hogy Szlovákiában gyakorlatilag nincs kormányzás, és ezt ki is használja arra, hogy megvalósítsa a terveit. Emiatt azonban Fico szerint az OĽaNO-os miniszterelnök, Eduard Heger és a kormánya a hibás. Fico azt várja a pozsonyi kormánytól, hogy magyarázza el, mit kíván tenni, hogy a termőföld, az erdők és a történelmi épületek ne kerüljenek idegenek kezébe.