Kertvárosban is egymást cincálja az ellenzék
Budapest 8-as számú egyéni választókerülete mellett ugyancsak érdekes „versengés” alakult ki a XVI. kerületet is magába foglaló körzetben, ahol Fekete-Győrék jelöltjéről, önkormányzati képviselőjéről, Hollai Gábor kétes ügyeiről szivárogtak ki információk. A baloldali beállítottságú, MSZP-közeli HírKlikk.hu portál a héten arról írt, Fekete-Győr András párttársa utcára került családok ingatlanjainak banki árverésein próbált szerencsét. Hollai egy 33 millió forintra értékelt, 70 négyzetméteres lakáshoz úgy jutott hozzá, hogy a portál szerint etikátlan módon kihasználta az adós, Friwald Judit kiszolgáltatott helyzetét. A lakás egykori tulajdonosa a portál tévécsatornájának elmondta, a momentumos politikus a sikeres licitálás után felajánlotta, hogy ha idő előtt elhagyják az ingatlant, akkor 200 ezer forinttal támogatja a kiköltözésüket.
„Ezt korrekten meg is tette, de amikor ez az ominózus gyors költözés történt, akkor törtek-zúztak. Gyakorlatilag mi nem költöztünk, hanem lomisokhoz hasonló emberek jöttek. Mindent összedobáltak, amit a szüleim összegyűjtögettek, az életemet dobálták zsákokba” – fogalmazott Friwald, hozzátéve: a képviselőjelölt csupán írásos párbeszédre volt hajlandó. Ebből kiderült, Hollai is devizahiteles volt korábban, de sikerült belőle kikeverednie, s mivel albérletben él, szüksége volt ingatlanra. A lakásba viszont nem költözött be, hanem azonnal eladta – mesélte az adós, hozzáfűzve: