Lopás és garázdaság lehet a vád: ezért bújik mentelmi joga mögé Magyar Péter
Utolsó mentsvára az lehet a Tisza Párt elnökének, hogy talán megvédi az Európai Parlament az ellene folyó eljárástól és egy esetleges börtönbüntetéstől.
Takács Péter azt mondta, a Tisza Párt elnöke visszaél a mindenkori helyzetével, ezt bizonyította az is, hogy régebben sms-ekben kért kivételes, soron kívüli egészségügyi ellátást a kórházigazgatóktól.
Nyitóképünk: Magyar Nemzet/Kurucz Árpád
Magyar Péter EP-képviselőként jogosult arra, hogy bármely hazai közintézményben tájékozódjon, az az akciója, azonban, amit az elmúlt hetekben folytatott, ezen messze túlnyúlik. A Tisza Párt elnökének alapvetően nem az a célja, hogy tájékozódjon, megismerje a kórházak mindennapos valóságát, működési rendjét, a finanszírozási kereteket, az infrastrukturális körülményeket, hanem a balhé és az indulatkeltés – jelentette ki Takács Péter a Pesti Srácok Mi kérdezünk című podcastműsorában.
Ezt is ajánljuk a témában
Utolsó mentsvára az lehet a Tisza Párt elnökének, hogy talán megvédi az Európai Parlament az ellene folyó eljárástól és egy esetleges börtönbüntetéstől.
Az egészségügyi államtitkár szerint erre az egészségügy mindig is alkalmas volt, függetlenül attól, ki van kormányon. De alapvetően azért ez egy baloldali téma szokott lenni, hiszen az ő módszerük az, hogy
ezt a rossz közérzetet propagálják, az az érdekük, hogy mindenki egy kicsit rosszul érezze magát
– mondta.
Takács szerint aki kapcsolatba kerül az egészségüggyel, annak valamilyen baja van és már alapból nem érzi jól magát, ilyenkor pedig már nem sok kell, hogy a rossz közérzetből indulat legyen. Ez az Alinsky-módszer lényege – amit most Magyar Péter mint a bolsevikok méltó szellemi örököse alkalmaz –, hogy indulatot szítson, keltsen, ezzel próbálja a közvéleményt uszítani.
Ezt is ajánljuk a témában
„Ebből elég volt!” – mondta Takács Péter.
Az államtitkár úgy véli, ha Magyarnak az objektív tájékoztatás lenne a célja, akkor nemcsak a lerobbantabb részeket mutogatná a kórházakban, hanem azokat is, amelyek rendben működnek. A János Kórházban is csak azt mutatta be, hogy az egyik műtőben nem megy a klíma, ami egy valós probléma, de azt elfelejtette elmondani, hogy a másik tizenkettőben igen, a betegellátást átszervezték.
Takács úgy fogalmazott,
Magyar már a kérdésfeltevésében is hazugságot állít
– ez is egy ügyes bolsi módszer egyébként –, amikor azt kérdezi, miért akarja eltitkolni a kormány, hogy milyen állapotban vannak az egészségügyi intézmények. Az államtitkár nonszensznek nevezte, hogy a XXI. században egy közintézményben, ahol több ezer ember fordul meg, el akarnának valamit titkolni.
Ezt is ajánljuk a témában
Tényi István rámutatott: vizsgálni kell, hogy fennáll-e a törvénytelen adatszerzés, adatgyűjtés.
Az államtitkárnak az az egyik legnagyobb problémája Magyar Péterrel, hogy ő a mindenkori helyzetével visszaél, ezt bizonyította az is, hogy régebben sms-ekben kért kivételes, soron kívüli egészségügyi ellátást a rokonainak a kórházigazgatóktól. Ismerte korábbról a Tisza Párt elnökét és kellemetlen embernek tartotta, hiszen mindig valakinek a hátán mászott felfelé, egész életében ezt csinálta. Korábban arra hivatkozott, hogy Mádl-rokon, később a feleségét tolta maga előtt. Ez nagyon visszataszító dolog – mondta.
A Szent János Kórház nem volt jó Magyarnak, ő a Honvédba akart beprotezsáltatni a családtagjait, holott oda,
annak az egyes osztályaira csak különleges engedéllyel lehet bejutni, hiszen ott nem VIP-ellátás folyik,
hanem ezek magas biztonságú részlegek, ahol fedett nyomozókat, NATO-katonákat, ukrajnai sérülteket, kiemelten védendő állami vezetőket gyógyítanak – jelentette ki Takács.
Az államtitkár úgy véli, Magyar folyamatos negatív kommunikációja és hangulatkeltése elbizonytalanítja az embereket, ezzel veszélyezteti őket, mert ha valaki abból kiindulva nem megy be egy magyar kórházba, hogy ott ő úgyse kap ellátást, az az egészségük rovására mehet. Takács szerint az EP-képviselőnek inkább azzal kellene foglalkoznia, hogy új barátainál, Manfred Webernél és Ursula von der Leyennél elérje annak a 900 milliárd forintnak a kifizetését, amit még a COVID helyreállítási alapjából különítettek el a magyar kórházak fejlesztésére.