Alig voltak a teremben, miközben Olaf Scholz beszédet tartott Davosban (FOTÓ)
Pedig a G7 vezetői közül egyedül ő képviselte személyesen országát.
Frank-Lothar Kroll szerint Németország helyett Franciaországnak vagy Közép-Kelet-Európának kellene vállalnia a vezető szerepet.
„A németek nem akarnak németek lenni, hanem európaiak, világpolgárok szeretnének lenni. Minden, ami nemzeti, arra rásütik, hogy náci, nem lehet kitenni egy német zászlót sem. Nem szeretném szidni Németországot, de nem értem a nemzettársaimat” – mondta a Mathias Corvinus Collegium (MCC) békéscsabai képzési központjában Frank-Lothar Kroll.
A Beol beszámolója szerint Békéscsabán tartott előadást a Chemnitzi Műszaki Egyetem professzora, az MCC Magyar-Német Intézet vendégoktatója, aki az intézet egyik hallgatójának, Kolja Diekmannak a felvetésére elmondta:
hatalmas problémát jelent a migráció, vannak olyan muszlim kézben lévő városrészek Stuttgartban vagy Kölnben, ahol már a szolgáltatások sem működnek.
A professzor szerint bár Németországban az a narratíva, hogy kötelező befogadni a menekülteket, szerinte egyre többen vannak tisztában azzal, hogy nem lehet vég nélkül beengedni mindenkit, mert az rengeteg pénzt igényel.
A professzor nem igazán lát esélyt a változásra,
Frank-Lothar Kroll ugyanis a médiát leuralták a balliberálisok, a szocialisták és a zöldek, így a konzervatív hangok nem jelennek meg.
Arra a kérdésre, hogy mi Németország felelőssége Európában és a világban, elmondta: szerinte Németország nem áll készen a felelősség vállalására, egyébként pedig nincs is jó állapotban a német gazdaság a magas költségek miatt.
Úgy véli, Franciaország vállalhatná a felelősséget, illetve Közép-Európa, Lengyelország, Csehország, Magyarország viselhetné a vezetői szerepet, sőt szerinte Lengyelország gazdasága olyan ritmusban erősödik, hogy tíz éven belül a németet is beelőzi.
A professzor azt is hangsúlyozta:
a konzervatív politika szerint a szabadsághoz a kötelezettség-, a felelősségvállalás is hozzátartozik.
„A szabadság nem azt jelenti, hogy mindig mindenkinek mindent lehet, mint a liberális gondolkodásmód szerint, mert akkor nem mindenki számára valósul meg a szabadság” – szögezte le.
A professzor jelezte, hogy a szociális felelősségvállalás, az idősekről, a betegekről, a munkanélküliekről való gondoskodás nem a liberalizmus és a szocializmus eredménye, hanem az a konzervativizmus szívügye.
„Ezek az alapgondolatok Frank-Lothar Kroll szerint Bismarcktól származnak, amikor az állam kötelezte magát a rászorulókról való gondoskodásra” – fogalmazott.
Leszögezte:
csak a szuverén nemzetállamok képesek biztosítani az olyan alapvető dolgokat, mint a szociális biztonság, az oktatás, az egészségügy.