Magyarország Oroszország mellé állt az Európai Unióval szemben, ezért Magyarországot is szankcionálni kell
Jeanne Shaheen demokrata szenátor korábban üdvözölte Pressman azon erőfeszítéseit, hogy ellenáll Magyarország „autokrata rezsimje” ellen.
A budapesti amerikai nagykövetség közleményben jelezte, hogy demokrata és republikánus szenátorokból álló amerikai küldöttség érkezik Budapestre vasárnap. Ezzel kapcsolatban kereste fel a Magyar Nemzet a Kommunizmuskutató Intézet igazgatóját, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársát, Fekete Rajmundot. A kommüniké szerint „a NATO és hazánk előtt álló stratégiai ügyek” állnak a látogatás középpontjában.
Kétpárti, NATO-ra összpontosító amerikai kongresszusi küldöttségnek nevezték a Magyarországra érkező csoportot, ám ha jobban megnézzük a küldöttek politikai tevékenységét, kilóg a lóláb”
− fogalmazott Fekete Rajmund.
„Három demokrata és egy republikánus párti szenátor érkezik Budapestre. Ami közös bennük, hogy mind a négyen többször kiálltak amellett, hogy minden eszközzel segíteni kell Ukrajnát abban, hogy újra virágzó európai demokráciává válhasson – bármit is jelentsen ez –, és újjáépüljön Oroszország »agressziós háborúja« után” – tette hozzá.
Az igazgató kiemelte, olyan szenátorokról beszélünk, akik évek óta „aggódnak” Magyarország miatt: hol a Soros-egyetem, hol a svédek NATO-csatlakozása áll aggályaik középpontjában. Jeanne Shaheen demokrata szenátor – a delegáció tagja – egy korábbi nyilatkozatában üdvözölte Pressman nagykövet azon erőfeszítéseit, hogy ellenáll Magyarország „autokrata rezsimje” és annak „demokratikus visszaesése” ellen. Nem elhanyagolható tény az sem, hogy Soros György több mint 500 ezer dollárral támogatta a szenátor kampányát.
Fekete Rajmund hozzátette,
a Biden-adminisztráció első napjától kezdve ugyanaz az ideológiai nyomásgyakorlás érezhető, mint amit az Orbán-kormány megtapasztalt Barack Obama elnöksége idején, csak azért, mert a kormányzat a nemzet érdekeit tartja szem előtt.
Szijjártó Péter úgy fogalmazott, hogy nem tud arról, hogy a kormányzati szektorból találkoznának bárkivel, hiszen szenátorokként a parlamenti képviselők lennének a partnereik.
Nyitókép: Attila KISBENEDEK / AFP