Úgy érzi, lassabb a haladás Budapest belvárosában, mint korábban?
Jól érzi. Itt vannak az adatok!
A két iparkamara szerint a főváros feladata, hogy a közlekedők mozgását ne ellehetetlenítse, hanem támogassa.
A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) és a Pest Vármegyei és Érdi Kereskedelmi és Iparkamara (PMKIK) azonnali közlekedési intézkedéseket sürget a fővárostól, mivel a jelenlegi helyzet már Budapest gazdasági növekedését gátolja – derül ki az MTI-hez kedden eljuttatott közös állásfoglalásukból.
A közlemény szerint a fővárosi önkormányzat elmúlt négyéves közlekedésszervezési gyakorlata miatt folyamatosak a dugók az utakon,
ellehetetlenül az áruszállítás, nőtt a közösségi és az egyéni közlekedésben a menetidő, és ez már a gazdasági növekedést hátráltatja.
A kamarák szerint azonnali szemléletváltásra van szükség, mivel a közlekedés irányítójának és szervezőjének nem az a fő feladata, hogy csökkentse az utak áteresztő kapacitásait, tiltásokat vezessen be, ezáltal növelve a légszennyeződés mértékét is, hanem az, hogy „a közlekedési igény megvalósulását a leggyorsabb és környezetbarát módon valósítsa meg”.
Hozzáteszik, minden olyan intézkedés, amely kizárólag a közösségi közlekedésre, a kerékpárosokra vagy csak a gépjárművel közlekedőkre optimalizál, szükségszerűen egyoldalú lesz. A főváros feladata, hogy a közlekedők mozgását ne ellehetetlenítse, hanem támogassa, valamint ne megmondja nekik, hogy mivel közlekedjenek, hanem a megfelelő lehetőségekkel ösztönözzön a fentartható megoldások alkalmazására – áll a közleményben.
A 400 ezer vállalkozást képviselő BKIK és PMKIK ezért felszólítja a fővárost, hogy
azonnali hatállyal függessze fel a Mobilitás 2030 program módosításainak véglegesítését, amely szinte kizárólag a személygépkocsi-forgalom ellehetetlenítésére koncentrál
, szüntesse meg az indokolatlan helyeken felfestett kerékpársávokat, a karókkal történő elválasztást pedig mindenütt szüntesse meg, valamint tegye lehetővé a tisztán elektromos gépjárművek áthaladását a Lánchídon.
(MTI)
Ezt is ajánljuk a témában
Jól érzi. Itt vannak az adatok!
Nyitókép: Origo/Csudai Sándor