A kiszolgáló-eszközökkel együtt összesen mintegy 105 milliárd forintba került ez a fejlesztés – számolt be a televízió riportjában. Eddig 60 magyar pilótát képeztek ki erre a típusra, és most újabb fiatalokat toboroznak, akik „szívesen vezetnék a világ egyik legmodernebb forgószárnyasát”.
Simon Zsolt alezredes német kollégájával szerdán végezte el az utolsó műszaki ellenőrző repülést Németországban az Airbus Donauwörth-i üzemében.
Magyarország összesen 20 darab, úgynevezett H-145 helikoptert vásárolt
A védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos szerint „ezeknek a helikopternek a beszerzése még csak az első lépés egy új, modern 21. századi Hadsereg létrehozásában”.
„Ebből a képességből most már mondhatjuk, hogy a magyar védelmi rendszer teljessé válik” – mondta Maróth Gáspár. Hozzátette: „Nyilván jönnek majd a további helikopterek, a légtérvédelem további eszközei, de ebből a könnyű, többfunkciós helikopterképességbl olyan rendszerrel fogunk rendelkezni, ami egyedülálló a régióban is.”
A Szolnoki Bázis parancsnoka szerint ez történelmi pillanat a magyar légierő életében
„Apró alkatrészekből összerakhatunk egy kutató-mentőhelikoptert, de ugyanezt a helikoptert átalakíthatom harci helikopterré, sebesültszállítóvá, személyek szállítására alkalmassá, teherszállítóvá” – mondta Koller József, aki szerint a gépnek rengeteg egyéb funkciója lehet.
Németországban és itthon összesen 60 magyar pilótát képeztek ki
A következő 3 évben 16 darab, úgynevezett H-225 katonai helikopter érkezik majd Magyaroroszágram, melyeket éppen Franciaországban gyártják, és legalább háromszor nagyobbak lesznek, mint a mostani H-145-ösök. Már jelentkezhetnek azok, akik szívesen vezetnének harci helikoptereket.
Fotó: Wikipedia