Az előválasztással, illetve azzal kapcsolatban, hogy kit tart legfőbb vetélytársának, úgy fogalmaz: „Szemléletváltást szeretnék meghonosítani: nem vetélytársakat látok bennük, hanem szövetségeseket. Az ellenzéki együttműködésnek az a legfőbb hozadéka, hogy nem legyőzni akarjuk a másikat, hanem kiegészíteni egymást”. Majd hozzátette: „Aki engem a leginkább ki tudna egészíteni, az Karácsony Gergely”.
Szélsőjobboldali múlt
Jakab Péter pártja szélsőjobboldali múltjával kapcsolatban úgy fogalmazott: „Amikor 2020 elején megválasztottak pártelnökké, világossá tettem, hogy el fogunk fogadni egy új elvi nyilatkozatot. Ebben hangsúlyoztuk, hogy mindenféle szélsőségességet elutasítunk, ugyanakkor minden tisztességes magyar embert képviselni szeretnénk.