Félmilliárd dollárért vehet rakétákat Magyarország Amerikától

2019. augusztus 28. 12:53

Az üzlet még nincs kőbe vésve, egyelőre még csak az exporthoz szükséges engedélyt adta ki az amerikai külügy.

2019. augusztus 28. 12:53

Összesen 4,2 milliárd dollár értékű fegyvereladásra adott engedélyt az amerikai külügyminisztérium öt országnak – írja a portfolio.hu a Defens News nyomán. A portál hozzáteszi, hogy a „csomagban” megtalálható Magyarország is; mi 500 millió dollár (148,5 milliárd forint) értékben tervezünk 180 darab AIM-120C-7 légiharc-rakétát vásárolni az Egyesült Államoktól. 

A Defense News arról ír, hogy 500 millió dollár értékben vásárolna 180 darab AIM-120C-7 fejlett közepes hatótávú levegő-levegő rakétákat (AMRAAM) az Egyesült Államoktól Magyarország, az eszközöket a Raytheon gyártaná le. A rakétákkal a Honvédség Gripenjeit szerelnék fel, az amerikaiaktól az eszközök üzemeltetéséhez szükséges kellékeket és képzést is megkapnánk.

Fontos megjegyezni, hogy ezzel a vételi megállapodás még nincs kőbe vésve, egyelőre még csak az exporthoz szükséges engedélyt adta ki az amerikai külügy.

Magyarországon kívül még négy másik ország számára adott exportengedélyt a hivatal: Japán 73 SM-3 Block IIA víz-levegő rakétát, Dánia kilenc AN/AQS-22 ALFS szonárrendszert és 600 AN/SSQ-36/53/63 szonárbóját, Litvánia 500 darab JLTV MRAP-járművet, Dél-Korea pedig 31 MK 54-es torpedót vásárolna az Egyesült Államoktól. A most jóváhagyott tranzakciók közül messze a Japán rakétacsomag a legdrágább: az ázsiai ország 3,3 milliárd dollárt fizetne az eszközökért.

Előfordulhat, hogy a közeljövőben nem ez lesz az egyetlen rakétavásárlási megállapodás, melyet az Egyesült Államokkal lefolytatunk, Magyarország ugyanis föld-levegő rakéták beszerzését is tervezi.

(képünk illusztráció)

Összesen 53 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Illieral
2019. augusztus 29. 09:46
Most függetlenül, attól, hogy kell nem kell, vesszük nem vesszük. Kibaszott sok pénzbe kerül egy ilyen rakáta. Amerikai hadi iparnak, igen jól megy. Na nem a mi kis vásárlásunk miatt, hanem úgy általában. 1 rakáta kilövése, közel 800 millió Forintba fáj?
bunko_jobbos
2019. augusztus 29. 09:30
Sokallok minden kidobott fillért a hadseregre, de sajnos el kell ismerni, hogy szükség van rá. Ez tényleg rohadt drága, és kapunk érte pár szart. A biztosítás lényege mindig az volt (pl. az életbiztosításé is), hogy feleslegesen kidobunk egy csomó pénzt, de mikor szarban vagyunk, akkor nagyon jól jön. Körülöttünk a sok köcsög kis-Antant állam, akik nem akarnak megtámadni minket jelenleg, de a nemzetiségek ügye mindig konfliktusforrás. Pl. Ukrajna sokáig semleges állam volt, de aztán pár év alatt (köszönhetően az amcsi felturbózásnak + a mindig is meglévő nacionalzmusuknak) igazi ellenség lett. Ebből is látszik, hogy rohadt gyorsan változhat a helyzet. A hadsereget meg nem lehet gyorsan fejleszteni, azaz előre kell gondolkodni. A lényeg, hogy akkora haderőt kell fenntartani, hogy ne tűnjön gyerekjátéknak a megtámadásunk, mert akkor valamelyik elmebeteg egyszer ki fogja próbálni.
Peter8811
2019. augusztus 28. 23:35
A képen látszik hogy kizárólag védelmi célra tudják csak használni, a rakéta orr része s repülő farka felé néz csak menekülés közben tudja kilőni az ellenségre, ha egyáltalán van ellenség.
tabakur
2019. augusztus 28. 22:06
Most pont 148,5 milliárd forintba kerül egy egy találkozás az amcsielnökkel. Nem sok ez egy kicsit?? Orbánnak nem a magyar népnek meg igen.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!