Szijjártó: Közép-Európa és Kína szorosabb együttműködése az egész EU érdekét szolgálja

2018. július 07. 14:11

A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) és a Bank of China szombaton aláírt egy megállapodást, amelyben elkezdik előkészíteni az MFB megjelenését a kínai kötvénypiacon újabb források bevonása érdekében – jelentette be Szijjártó Péter külügyminiszter szombaton.

2018. július 07. 14:11

A közép-európai országok az egész Európai Unió érdekét is szolgálják, amikor szorosabbra fűzik az együttműködésüket Kínával – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton, Kína, valamint 16 közép- és kelet-európai ország Szófiában rendezett miniszterelnöki csúcstalálkozója után. A tanácskozáson Magyarországot Orbán Viktor kormányfő képviselte.

A külgazdasági és külügyminiszter a közmédiának nyilatkozva úgy fogalmazott: az EU-nak kifejezetten rossz hír, hogy egy általános világkereskedelmi háború kirobbanását megelőző időszakban vagyunk, egy ilyen esetleges háború ugyanis jelentős mértékben tovább csökkenti majd az unió versenyképességét.

Az EU-nak az az érdeke, hogy a világkereskedelem szabad, tisztességes legyen és a lehető legkevesebb korlátozó intézkedés állja útját a kereskedelmi, befektetési, gazdasági kapcsolatoknak – mondta a politikus. Szerinte ezért amikor a közép-európai országok egy nyílt, szabad, akadálymentes együttműködést építenek fel Kínával, akkor nemcsak Kína-Közép-Európa, hanem Kína-Európa viszonylatban is segítik az európai versenyképesség dinamikus bővítését.

A kétoldalú kapcsolatokról Szijjártó Péter kifejtette: a térségből a magyar export a legjelentősebb kínai irányba, Magyarországon vannak a legjelentősebb kínai beruházások, ugyanakkor a pénzügyi együttműködés további fokozására is hangsúlyt helyeznek, hogy minél több kínai forrást tudjanak bevonni a magyar gazdaság fejlesztésébe.

Ennek megfelelően a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) és a Bank of China szombaton aláírt egy megállapodást, amelyben elkezdik előkészíteni az MFB megjelenését a kínai kötvénypiacon újabb források bevonása érdekében – közölte.

A tárcavezető megerősítette: a Közép-Európa és Kína közötti együttműködés zászlóshajója az infrastruktúra-fejlesztés területén egyértelműen a Budapest-Belgrád vasútvonal modernizációja, hiszen ez kínálja majd a kínai áruk leggyorsabb eljutási lehetőségét a tengeri Selyemútról Nyugat-Európába. A beruházás végét 2023-ra várják, tekintettel arra, hogy idén megkötik a szerződést a győztes kivitelezővel – tette hozzá Szijjártó Péter.

Összesen 18 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gudmen
2018. július 08. 01:10
eloszor a tetves lanctalpas palesztin bortonkurva joedes anyadat peti...masodik korben elmeselek egy tortenetet...az unokahugom a NAGYAPJANAL volt segitsegben dolgoztak a foldeken...maj a NAV-os sealkommandot megszegyenito szervezettseggel csaptak le rajuk...ket terepjaro 8!db navos tiszt...bunti ment 100 ezer erejeig...mert nem jelentettekbe interneten a nap honlapjan a napi TB fizetesre... folytatom...utobbi 25 evben kapott valaki kinaitol afa-s szamlat? mennyi aot csalnak el a kinaiak havi/eves szinten...500-1000 millio...mennyi kapnak ebbol a nav és politikus kutyak??? peti remelem nem felejtettem el..jodurva anya/d/tokat!!!
Pelso j.
2018. július 07. 18:21
MFB? Nincs több kérdésem....
Óbor Dezső
2018. július 07. 17:26
Kiváncsi vagyok: kik, és honnan fognak támadni ezért bennünket! (ugyanis ez már így szokás)
anegy_
2018. július 07. 15:48
Óhhh! De qrvára elszigetelt hazánk . :)! Agyalágyult ellenségi (politikusaink) mandi hozzászólók ehhez mit szóltok?!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!