Szijjártó: A magyar kormány felháborítónak tartja és visszautasítja az ENSZ Menekültügyi Főbiztosának hivatalának felszólítását

2018. május 31. 14:52

A magyar kormány visszautasítja azt a megközelítést, miszerint a migráció alapvető emberi jog.

2018. május 31. 14:52

Felháborítónak tartja és visszautasítja a magyar kormány az ENSZ Menekültügyi Főbiztosának hivatalának (UNHCR) felszólítását arra, hogy vonja vissza azt a törvényjavaslat-csomagot, amely szerinte jelentősen korlátozná a civil szervezeteket és a magánszemélyeket a menekültek és a menedékkérők támogatásában – mondta csütörtökön az MTI-nek Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Párizsban.

„Ezt a nyilatkozatot a tények ismeretének teljes hiányában tették” – hangsúlyozta Szijjártó. A magyar kormány visszautasítja azt a megközelítést, miszerint a migráció alapvető emberi jog. „Az az alapvető jog, hogy a magyar emberek a saját otthonaikban biztonságban élhessenek, a migráció pedig nem, ahogy a határsértés sem az, miközben a határok védelme az országok kötelessége” – fogalmazott a külügyminiszter.

Szijjártó Péter elmondta: hivatalos levélben is emlékeztette az ENSZ Menekültügyi Főbiztosának hivatalát arra, hogy az ENSZ érdekeit kell képviselnie, valamint elfogadhatatlannak tartja, hogy Magyarországról úgy nyilatkozott, hogy teljes mértékben figyelmen kívül hagyja a tényeket.

(MTI)

Összesen 96 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Babivadász
2018. június 01. 09:32
Most már ideje lenne abbahagyni az őrjöngést! Magyarországra eddig is azok jöttek akiket beengedtek. Magyarországon több ezer arab él akik még a Kádár rendszer idején települtek be Magyarországra. Ők pénváltók, kisebb boltok, éttermek tulajdonosai. Eddig semmilyen komoly gondot nem okoztak az országnak. Több tízszer kínai, vietnami akik már a rendszerváltás után jöttek. Ők már más tészta. A magyarországi könnyű ipar teljesen megsemmisült amióta betétek a lábukat. Butikok, varrodák ezrei mentek tönkre. Az egész országot elárasztották az olcsó minőségileg erőssen kifogásolható termékeket árusító boltokkal. Cipő, ruha, játék, olcsó műszaki......... de van olyan vietnami akinek 90 nemzeti dohányboltban van érdekeltsége. Számlaadás ,adózás számukra ismeretlen fogalom . Legutóbb a mostani kormány hívott be nagylétszámba idegeneket. 20 ezer kötvényes és 1,300 oltalmazotti státuszú bevándorlókat és még kitudja hányat. Nekik lakhatást és anyagi támogatást is biztosítanak. A valóság meghajlítása mindennapos dologgá vált nálunk és ennek ti is részvevői ,segítői lettetek! Ha nekem nem hisztek kérdezzétek meg Milot.
VakzKommondor
2018. június 01. 07:20
Van egy jópofa hír . Pintért bízták meg a 90es évek olaj ügyeinek a nyomozásában. Van humorérzéke a focistának. http://m.origo.hu/itthon/20000718pinter.html Origo. Minden nertarsak megbízható hírforrás
áfonya
2018. május 31. 21:45
Vipera sasfészke Brüsszel , Eu a káosz menedzselő.
áfonya
2018. május 31. 21:09
A parlament hozzájárulása nélkül mások ne dönthessenek migrációs ügyekben. Az Országgyűléshez benyújtott alaptörvény-módosításnak a bevándorlással kapcsolatban az az egyik fontos eleme, hogy a magyar parlament hozzájárulása nélkül nem lehet dönteni ilyen kérdésben, nem határozhatják meg mások, hogy ki éljen az országunkban - jelentette ki a Magyar Hírlapnak adott interjúban Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára. Leszögezte: a legfontosabb cél az ország szuverenitásának a védelme. "a legfontosabb cél az ország szuverenitásának a védelme." A menekültügyi eljáráshoz és a genfi egyezményhez kapcsolódva pedig az jelenik majd meg az alaptörvényben, hogy hazánk csak első biztonságos országként hajlandó menedéket adni. "Azaz nem vállaljuk így át más országok ilyen irányú kötelezettségét" - fogalmazott Völner Pál a csütörtökön megjelent interjúban. Megerősítette, hogy a módosítás révén az ±laptörvényben szerepelne az új közigazgatási felsőbíróság létrehozásának lehetősége is. Hozzátette, hogy a részletek csak később, szakmai egyeztetést követően kerülhetnének a Ház elé. A felsőbíróság helye a közigazgatási és munkaügyi bíróságok rendszerének csúcsán lenne, mint más uniós országokban - magyarázta. Beszélt az államtitkár az Európai Bizottság által Magyarország ellen indított kötelezettségszegési eljárásokról is. Mint mondta, a kormány a külföldről finanszírozott szervezetek kapcsán továbbra is tartja azt az álláspontját, hogy szükség van az átláthatóságra. A CEU-üggyel kapcsolatban kifejtette: "A közvélemény talán még mindig nem tudja igazán, hogy a Central European University és a Közép-európai Egyetem, bár a nevük ugyanaz, mégsem egy intézmény, hanem kettő. Az egyik megfelel az előírásoknak, a másiknak pedig most vizsgálják az akkreditációját." "Csak megköveteljük, hogy mindenki tartsa be a szabályokat" - fűzte hozzá.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!