Nagy-Britannia nem enged a bevándorlás szigorításából

2014. november 15. 17:01

Ha nem sikerül megegyezni Brüsszellel a bevándorlás szigorításáról, akkor Nagy-Britannia akár ki is léphet az Európai Unióból – erre következtet legalábbis a brit sajtó a külügyminiszter Philip Hammond nyilatkozatából. Németország nem támogatja az elvárt brit szigorításokat.

2014. november 15. 17:01

A brit külügyminiszter szerint Nagy-Britanniának akár arra is fel kell készülnie, hogy kilép az Európai Unióból, ha nem sikerül egyezségre jutnia Brüsszellel az EU-bevándorlás szigorításának kérdésében. Philip Hammond, akivel a The Daily Telegraph című tekintélyes konzervatív brit napilap közölt szombaton interjút, kijelentette: a brit EU-tagság sorsa nem is a brit kormány kezében van, hiszen a kormányzó Konzervatív Párt tervei szerint erről majd népszavazással dönthetnek a brit választók. Hozzátette: szeretné őszintén tudatni német kollégájával, hogy ha Berlin nem enged a bevándorlás kérdésében, akkor nem valószínű, hogy a britekkel el lehetne fogadtatni a jelenlegi helyzetet a 2017 végéig esedékes referendumon.

A London által igényelt uniós reformok tárgyalási folyamata még az elején tart, de tárgyalni csak úgy szabad, ha „az ember készen áll arra is, hogy felkeljen az asztaltól és kivonuljon” – mondta Hammond. A The Daily Telegraph értelmezése szerint ez egyenes utalás arra, hogy a brit kormány kész lenne kilépni az Európai Unióból, ha nem jut megállapodásra Brüsszellel a bevándorlás ellenőrzésének kérdésében. A brit kormány által igényelt migrációs szigorításokat azonban a legutóbbi sajtóértesülések szerint Németország elveti. A Der Spiegel című német hírmagazin minapi értesülése szerint Angela Merkel német kancellár akkor sem lenne hajlandó az Európai Unión belüli szabad munkaerőmozgás London által követelt korlátozásának támogatására, ha Nagy-Britannia e korlátozások nélkül kilépne az EU-ból.

David Cameron brit miniszterelnök az elmúlt hetekben több nyilatkozatában is kijelentette, hogy a brit kormány álláspontja szerint nem lehet feltételek nélküli jognak tekinteni az Európai Unión belüli szabad munkaerőmozgást. A brit miniszterelnök a minap azt mondta, hogy a bevándorlás szigorításának kérdésében nem fogad el nemleges választ Brüsszeltől.

Philip Hammond a The Daily Telegraph által szombaton közölt interjúban azonban kijelentette: a német álláspont korántsem annyira merev, mint amire a Berlinből érkező „zajokból” következtetni lehetne. A brit külügyminiszter szerint London a jelenlegi EU-szerződések „kiterjesztett értelmezésére” fog törekedni, ami lehetővé tenné az Európai Unión belüli szabad munkaerőmozgás szabályainak megváltoztatását az EU-szerződések Németország által kivihetetlennek minősített módosítása nélkül.

Hammond kijelentette: uniós kollégáinak nem akarná hivatalosan felvetni a Londonban lehetséges megoldásként felmerült EU-bevándorlási kvótarendszert, mert „ha az ember kimondja azt a szót, hogy kvóta, azonnal becsapódnak előtte az ajtók”, vagyis ebben a kérdésben nyelvezetbeli elemek is nehezíthetik a helyzetet. Ezért inkább más mechanizmusokról lehetne tárgyalni, amelyek azonban ugyanahhoz az eredményhez vezetnek – mondta részletek nélkül a brit külügyminiszter.

Összesen 26 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kukagyerek
2014. november 16. 12:43
"Nagy-Britannia nem enged a bevándorlás szigorításából" ........... Hát, ebből a langyos szarból nincs is mit engedni!
zolka50.50
2014. november 16. 01:47
Ez az egész csak a választásokig tart, aztán marad minden a régiben. Ezzel a színjátékkal Cameron elérte, hogy újra a konzervatívok állnak nyerésre a legújabb közvéleménykutatások szerint, és a lakosságnak csupán a 34 százaléka lépne ki az EU-ból. Csupán erről van szó, nem többről.
Necoure Yamakee
2014. november 15. 19:58
A brit me szembe igyekszik menni az európai értékekkel, diktatuuuuuuuuuuuuuraaaa!
yanoo
2014. november 15. 17:42
Az angol tulajdonú cégek fizessenek angol béreket.Akkor nem akar senki sem mosogatni Londonban.Ezután a német tulajdonú cégeket kell rábírni az EU kompatibilis fizetésekre, aztán az osztrákokat...és ezután lehetne korlátozni a munkaerőáramlást.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!