Miért jó nekünk, hogy Románia és Bulgária schengeni tagok lettek?
Az uniós belügyminiszterek tanácsa csütörtökön Brüsszelben megszavazta a magyar uniós elnökségi előterjesztést, amely Románia és Bulgária felvételét javasolta a schengeni övezetbe.
Nem vagyok még hivatalos jelölt: így válaszolt Navracsics Tibor külgazdasági és külügyminiszter kedden Brüsszelben magyar újságíróknak az ő esetleges EU-biztosjelöltségét firtató kérdésre.
Megerősítette, hogy valóban szóba került a jelöltsége, de leszögezte, hogy hivatalos jelölés még nem történt. Személyes nagy szerencsémnek tartanám, ha rám esne a választás, mert ez nagyon nagy megtiszteltetés, mondta. Annak nyomán, hogy az Európai Parlament e hónap 15-én megszavazta Jean-Claude Junckert az Európai Bizottság új elnökének, megindult az új összetételű biztosi testület kialakítása.
Az Európai Bizottságba mind a 28 tagország kormánya egy főt jelölhet. Navracsics Tiborról hosszabb ideje beszélik Brüsszelben, hogy esélyes a jelölésre. Az viszont, hogy milyen tárcát kaphat majd a brüsszeli Bizottságban a leendő új magyar biztos, egyelőre nyitott kérdés, és mint Navracsics megjegyezte, tudomása szerint ez nem is kizárólag a magyar kormányon múlik. A brüsszeli folyosókon keringenek olyan hírek, miszerint magyar részről felmerült a bővítési tárca ellátásának lehetősége. Navracsics Tibor erről azt mondta: származásából és eddigi pályájából adódóan szívesen látná el ezt a faladatkört.