Bajnai: Rogán rémhíreket terjeszt

2013. január 11. 18:10

A volt miniszterelnök közölte: a Fidesz úgy emelte meg a minimálbért, hogy abból reálértéken kevesebb jut a munkavállalóknak, mint a Bajnai-kormány idején. Hozzátette: a Haza és Haladás Egyesület olyan minimálbérrendszert javasol, amelyben a vállalkozók terhei nem súlyosbodnak, a munkahelyek nem kerülnek veszélybe, a munkavállalók pedig jobban járnak.

2013. január 11. 18:10

Közleményben reagált Bajnai Gordon Rogán Antal azon szavaira, amelyekben a Fidesz frakcióvezetője arra szólította fel a volt miniszterelnök, hogy vonja vissza a minimálbér csökkentésére vonatkozó javaslatát. Bajnai Gordon szerint Rogán Antal „elterelő hadműveletbe” kezdett, miután egy hete „cinkosan hallgat” Bayer Zsolt Magyar Hírlap-beli írásáról. A volt miniszterelnök szerint a Fidesz frakcióvezetője azért, hogy „ebben a becsületbeli ügyben hallgathasson, inkább másról beszél: a minimálbérrel kapcsolatban terjeszt rémhíreket”.

A Haza és Haladás Egyesület elnöke válaszában kiemelte: a Fidesz úgy emelte meg a minimálbért, hogy abból reálértéken kevesebb jut a munkavállalóknak, mint a Bajnai-kormány idején, a vállalkozók terhei viszont radikálisan emelkedtek. A volt kormányfő azt írta, Fidesz úgy adott, hogy valójában elvett: munkahelyek szűntek meg vagy kerültek veszélybe, a fizetési boríték pedig vékonyodott, az idén egy minimálbért kereső dolgozó 98 ezer forintból 64 ezret kap kézhez, míg a Bajnai-kormány idején ugyanekkora fizetésből 75 ezer forintot lehetett kézhez venni. Megjegyezte: a Haza és Haladás Egyesület olyan minimálbérrendszert javasol, amelyben a vállalkozók terhei nem súlyosbodnak, a munkahelyek nem kerülnek veszélybe, a munkavállalók pedig jobban járnak. Ezzel szemben – fűzte hozzá Bajnai Gordon – a Fidesz-kormány valójában nem a minimálbért, hanem a vállalkozók terheit és az állam bevételeit növelte.

Összesen 116 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
krisztoforo48
2013. január 12. 15:14
Továbbra is meggyőződésem,hogy ekkor kezdődött el az eladósodás.Nem volt elég az osztogatás fedezet nélkül,még a bevételeket is jelentősen csökkentették a minimálbér adózásának megszüntetésével.Mindazon által kisebb léptékben meg lehetett volna csinálni,így a hatásai elkerülhetők lettek volna.Ami ezután következett,arról meg nincs mit vitatkozni.
krisztoforo48
2013. január 12. 12:46
Medgyessy-kormány medgyessy kovacs Medgyessy Péter nem 100 nap türelmet, hanem 100 napos programot hirdetett. Az előző kormány nem mondott igazat a gazdaság helyzetét illetően - mondta Medgyessy Péter miniszterelnök az új kormány első ülését követő sajtótájékoztatón. Medgyessy azt is mondta: nem lesz nehéz az előző kormányénál professzionálisabb gazdaságpolitikát folytatni. Már a 2002. május 31-ei első kormányülés után bejelentették, szeptembertől átlagosan ötven százalékkal emelik 600 ezer közalkalmazott fizetését, júliusban egyszeri 19 ezer forintos nyugdíj-kiegészítést folyósítanak, szeptember 1-jétől pedig adómentessé válik a minimálbér. A Görgey Gábor kultuszminiszter által "góliátnyi lépésnek" nevezett döntésnek persze ára volt. A költségvetés kiadási oldala évente körülbelül 350 milliárd forinttal emelkedett. A béremelések fedezetét 2002-ben hitelből finanszírozták. Az Orbán-féle kétéves költségvetés módosításáról már június 18-án elkezdett tárgyalni a ház. A Magyar Nemzetben ezen a napon jelent meg a Medgyessy Péter kémelhárítói múltját taglaló cikk. Az igazságtétel jegyében elsőként foglalkozott a kormány a Fidesz-éra két szimbolikus intézményének, a Terror Házának és a Millenáris Parknak a helyzetével. Medgyessy a múzeum nevének megváltoztatásával nem értett egyet ("maradjon a már bevett név, békén kell hagyni azt"). Felülvizsgálták azonban azt a kormányhatározatot, amelynek alapján a Terror Házát működtető alapítvány egy olyan alapítvánnyal kívánt összeolvadni, amely nem volt bejegyezve. Felülvizsgálta a kormány a Millenáris Park tőkejuttatását is, mivel kiderült, hogy a közérdeklődésre valóban számot tartó kiállításra nincs elegendő pénz. A kabinet felkérte a Kormányzati Ellenőrzési Hivatalt, hogy sürgősen indítson vizsgálatot a Magyar Fejlesztési Bank és az Országimázs Központ ügyében. A kormány első intézkedései között szerepelt a vezetőcsere a Magyar Fejlesztési Bank élén. Visszavonták az Orbán-kormány által megígért, a Magyar Televíziónak és a Magyar Rádiónak szóló összesen 14 milliárd forintnyi kormánygaranciát, ami az új kabinet szerint a felelőtlen gazdálkodást segítette volna. A kormány nyitottságát azzal is demonstrálni akarta, hogy bejelentette: jegyzőkönyv és CD-re rögzített hangfelvétel is készül a kormányüléseken történtekről. A kabinet az első kormányülés után átvonult a Városligetbe, ahol "ingujjas kormányülésen" vett részt. A száznapos program keretében azonnali hatállyal megszüntették az Országimázs Központot, 30 százalékkal emelték az egyetemi és főiskolai ösztöndíjakat, és augusztustól iskolakezdés előtt minden évben kéthavi családi pótlékot fizettek. http://index.hu/belfold/2010/valasztas/szimbolikzus_intezkedesek_a_kormanyok_elso_100_napjan/ " A költségvetés kiadási oldala évente körülbelül 350 milliárd forinttal emelkedett. A béremelések fedezetét 2002-ben hitelből finanszírozták."Ezt külön kiemeltem a szövegből,könnyítés gyanánt.Ez az Indexből van,tehát nem igazán lehet elfogulatlansággal vádolni.
kjkj945
2013. január 12. 10:38
http://epa.oszk.hu/00000/00003/00034/14.jpg
silvester
2013. január 12. 10:35
Ne feledjül a krémje itt lészen,hiszen ha jól tudom szombat van és sábesz!De irni sem szabad csak pihenni-ki a a fáradalmát a múlt hétnek,mely úgy megviselte őket.Azon kellett agyalni,hogy lehetne pénzhez jutni,valami munka nélkül.Trefni egy társulat.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!