Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
Magyarország uniós kötelezettségvállalásainak újratárgyalásával tenné rendbe a költségvetést a Jobbik. A párt szerint az EU-tagság ráfizetéses, ezért minél több pénzt kell lehívni, „ameddig Magyarország európai uniós tagsága jelen állapotában fennáll”.
A politikus szavait alátámasztandó hangsúlyozta: a tranzakciós illetékről kiderült, azt több bank is beépíti az áraiba és áthárítja az ügyfeleire. Hozzátette, hogy ugyanez történik a banki ágazati különadó, a távközlési ágazatra kivetett különadó vagy a közműszolgáltatók adóinak esetében is. „Ezen áthárítási spirál Magyarország lakosságára nagyobb terhet ró, mint annak idején a Bokros-csomag” - mondta.
Egyúttal kijelentette, hogy a Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter által eddig bejelentett illetve a készülő csomagok „megszorításai” jóval meghaladják a kétezer milliárd forintot. Z. Kárpát Dániel ténynek nevezte, hogy 2014-től a lehívható uniós forrásmennyiség 360-400 milliárddal vagyis körülbelül húsz százalékkal csökken. Hozzátette, hogy Magyarország ráadásul a 29 százalékos összesített lehívási arányával jelenleg a 27 EU-tagállam közül a 20. helyet foglalja el.
A képviselő azt mondta, hogy Magyarország uniós tagsága ráfizetéses, ezért újra kell tárgyalni a kötelezettségeket. Véleménye szerint felül kell vizsgálni a pályázati rendszert és meg kell szüntetni az azokhoz kapcsolódó visszaéléseket. Ezen felül addig is javítani kell a lehívási arányt, „ameddig Magyarország európai uniós tagsága jelen állapotában fennáll” - közölte.
A politikus felszólította a kormányt, hogy kezdje el megírni a 2014-ben kezdődő uniós költségvetési időszak során alkalmazható fejlesztési tervet. El kell készíteni egy átfogó EU-mérleget, amelyik megmutatja, hogy mennyi bevételt hoz és mekkora veszteséget okoz az országnak az uniós tagság – közölte végül.