LMP: A kormány törvénysértően bonyolította le a konzultációt

2012. augusztus 25. 12:29

Az LMP szerint törvénysértő módon bonyolította le a gazdasági konzultációt a kormány. Az ellenzéki párt választ vár arra, miért így jártak el.

2012. augusztus 25. 12:29

Szabó Tímea, a párt országgyűlési frakcióvezető-helyettese szombati sajtótájékoztatóján azt mondta: az információs önrendelkezésről és információszabadságról szóló törvény értelmében az állampolgárok letilthatják a kormányzat konzultációs megkeresését, ám a kérdőívet azok is megkapták, akik éltek ezzel a jogukkal. Az LMP a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságtól is azt várja, hogy járjon utána ennek a kérdésnek – jegyezte meg.

A politikus csúfos kudarcnak nevezte a konzultációt, amely szerinte teljes érdektelenségbe fulladt, hiszen a megkeresettek alig több mint 8 százaléka, mintegy 690 ezer ember válaszolt. Miközben a kormány a legelesettebbektől vonja meg a támogatásokat, a konzultációra több mint 1 milliárd forintot költött – kifogásolta, hozzátéve: „ennek jó része Simicska Lajos-közeli hirdető cégekhez vándorolt”.

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
envagyok
2012. augusztus 26. 16:00
Van valakinek pontos adata arra vonatkozóan, hogy a kiküldött több, mint 8 millió kérdőívből mennyi érkezett vissza a kormányhoz? elsőre ezt az adatot kellene megvizsgálni, utána jön a többi kérdés.
én vagyok a.
2012. augusztus 25. 21:32
"az információs önrendelkezésről és információszabadságról szóló törvény értelmében az állampolgárok letilthatják a kormányzat konzultációs megkeresését," Érdekli őket ez? Szerintem nem! Érdekli a mandit, hogy az én adataimat törölje a rendszerükből? Én kértem! Hát nem, igaz a mandi úgy teszi ezt hogy maga az állam is ezt teszi! Hm!
bookmark
2012. augusztus 25. 17:53
Tegyünk úgy mintha komolyan vennénk a felvetett kérdést: "az információs önrendelkezésről és információszabadságról szóló törvény értelmében az állampolgárok letilthatják a kormányzat konzultációs megkeresését, ám a kérdőívet azok is megkapták, akik éltek ezzel a jogukkal." Szóval létezik olyan, hogy ha valaki nem akarja megkapni a kormánytól a további megkereséseket az le is mondhatja. OK. Eddig megvagyunk. Tessék mondani, hányan éltek ezzel a jogukkal? Úgy tessék ezt a számot megmondani, hogy ne legyen törvénysértő, mert ugye az LMP sem tarthat nyilván adatokat és nem lehet adatbázisa a megkérdezettek beleegyezése nélkül. Tehát feltételezzük, hogy mindenki egyetértett azzal, hogy az LMP adatbázisába kerüljenek és össze is tudták adni, hogy hányan éltek a "nem kérek több levelet a kormánytól" jogukkal? Na most tényleg és mi módon kell eljárni? Ki kell tölteni valamilyen adatlapot és azt időben eljuttatni megfelelően, de hova? Nem egyszerűbb kidobni, ha valaki nem akar válaszolni? Aztán mi van azokkal, akik meg később azért fognak ajvékolni, hogy nem kaptak esetleg egy későbbi kérdőívet? Vagy minden esetben újra le kell mondani? Egyébként meg jó magyar szokás szerint az utolsó pillanatra hagyták a legtöbben a visszaküldést. Aki nem vesz részt a konzultációban az utána ne nyavalyogjon, hogy nem veszik figyelembe a véleményét. Az esetlegesen nem egyetértő vélemény is vélemény ha valaki elküldi.
Feyszáll
2012. augusztus 25. 13:16
Szabó Timeát rendbetehetné Jobbikos férje, nem izgulna ennyit közéletileg.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!