A kormány 15-20 milliárd forinttal támogatja a látványsportokat

2012. augusztus 09. 16:43

Tavaly 15-20 milliárd forintba került a látványsportágak támogatása az adófizetőknek, és idén is hasonló nagyságrendű lehet ez az összeg – derül ki a parlament honlapján közzétett dokumentumból.

2012. augusztus 09. 16:43

Tavaly 15-20 milliárd forintba került a látványsportágak – vagyis a labdarúgás, a kézilabda, a kosárlabda, a vízilabda, és a jégkorong – támogatása az adófizetőknek, és idén is hasonló nagyságrendű lehet ez az összeg – derül ki Matolcsy György írásbeli válaszából, amelyet csütörtökön tettek közzé a parlament honlapján. Scheiring Gábor (LMP) kérdésére a nemzetgazdasági miniszter kiemelte: a kormány a társasági adóból érvényesíthető adókedvezmény megalkotásával szeretné ösztönözni a látványcsapat-sportágak támogatása iránt elkötelezett társas vállalkozásokat.

Ennek érdekében a látványcsapat-sportágak támogatója a juttatás adóévében és az azt követő három adóévben – a támogatási igazolás birtokában – a fizetendő társasági adó 70 százalékáig terjedő adókedvezményt érvényesíthet, valamint a támogatás, juttatás értéke elszámolható az adózás előtti eredmény terhére is – emlékeztetett. Rámutatott arra, hogy a támogatás nem közvetlen, célzott állami támogatásként, költségvetési kiadás formájában jut a sportszervezetekhez, hanem a látványcsapat-sportágakat támogató társas vállalkozások döntése, felajánlása alapján.

A sportcélú adókedvezmény költségvetési hatásának alakulását ugyanakkor a nemzetgazdasági tárca is figyelemmel kíséri. A rendelkezésre álló adatok szerint a 2011-ben a sportcélú adókedvezmény államháztartási szintű költségvetési hatása – számításba véve azt is, hogy az adókedvezmény révén megvalósuló beruházások többlet adóbevételt generálnak – összesen mintegy 15-20 milliárd forintra tehető, és a tárca idén is hasonló nagyságrendű bevétel-elmaradással kalkulál – fogalmazott válaszában Matolcsy György.

Hozzáfűzte: az adókedvezmény tényleges bevételi hatása többek között függ attól, hogy a benyújtott sportágfejlesztési programok közül az illetékes szervek melyeket, milyen összegben hagynak jóvá, milyen ütemezésben történik a támogatási igazolások kiállítása, a sportszervezetek találnak-e támogatót, és hogy ez a támogató a kedvezmény összegét mekkora részben tudja érvényesíteni a 2012-es adóévre.

Összesen 97 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Felebarát
2012. augusztus 10. 07:25
cöcö íjászatot mikor készítjük fel olimpiára, hogy néz már ki, hoyg eme remek fél ázsiai népség nem képviseli magát, egy visszacsapó ijjal az olimpián, akár lóról..
liberálzöld.
2012. augusztus 09. 22:47
Még jó, hogy Orbán nem a korokodilbirkózásba szeretett bele ifjú suttyóként! Most Felcsúton többszáz hektáros krokodilfarmok lennének. Meg sportkrokodil tenyésztés! Éljen a látványsport!
én vagyok a
2012. augusztus 09. 20:12
Megint komoly buktában vagyunk az egyik látványsportban! Pedig ma volt egy aranyunk és egy ezüstünk egy másik sportágban, ami nem látvány! Fociban meg a Vidi jól áll! Vajon Vityó csinált egy genti kiruccanást? Magánügye, de azért felmerült bennem ez a kérdés! Mi van a sikersportágakkal és a teljesen, vagy kicsi sikerrel kecsegtetőkkel! 15 milliárd alaphangoz erre a sok szarra? Lelke rajta a kormánynak! Hm!
luccy
2012. augusztus 09. 19:36
A baj az, hogy CSAK a focit (azt a legjobban), a kosarat, a kézit, a jégkorongot és a vízilabdát vonták be a TAO-ba. KI KELL TERJESZTENI AZ EGYÉNI SPORTOKRA IS! Gáz, hogy az úszók, a kajakosok, a vívók, a tornászok, stb... nem kapnak ebből a pénzből.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!