Rákosdubaj ügye nem más, mint a cselekvők harca a semmittevőkkel
Hogy Karácsony Gergely élhet-e az elővásárlási jogával, azt majd kijogászkodják a jogászok. De hogy értelme nem lenne, az egészen bizonyos. Kohán Mátyás írása.
Tarlós István szerint két lépcsőben, 2014-ben és 2018-ban lehetne átalakítani a fővárosi közigazgatást. A városrendezés, a parkoltatás, a közlekedésszervezés és a közterület-gazdálkodás lennének a főváros feladatai.
Budapest főpolgármestere szerint két lépcsőben, 2014-ben és 2018-ban lehetne átalakítani a budapesti közigazgatást. Tarlós István a Heti Válaszban megjelent interjújában kifejtette: a végcél az, hogy a városrendezés, a parkoltatás, a közlekedésszervezés és a közterület-gazdálkodás a főváros dolga legyen. Megjegyezte, hogy a vagyongazdálkodás „agyonszabdaltsága” mellett sem lehet racionálisan érvelni. „Eszem ágában sincs felszámoltatni a kerületeket, így is feladatok garmadája maradna náluk” - mondta. Tarlós szerint a kormányhivatal a jelek szerint több hatáskört fog „elhappolni” az önkormányzatoktól, mint a főváros.
Tarlós István utalt arra is, hogy hamarosan „komoly meglepetésekkel” fog szolgálni a főváros a külföldi irányítású stratégiai közműcégek kapcsán. Ismertette, hogy a tárgyalások vezetésével egy, a multicégek szokásait és működését jól ismerő szakembert bízott meg, Fodor Istvánt, a Budapesti Városüzemeltetési Központ (BVK) igazgatóságának elnökét. A városvezető jelezte: a siker érdekében egyelőre többet nem mondhat az ügyben.