Nem ezek Kadirov legszebb napjai – hatalmas ukrán drónok támadják Csecsenföldet (VIDEÓ)
A pusztítás mértéke egyelőre nem ismert.
A friss országjelentés szerint az OECD-átlaghoz képest keveset keresünk, kevesen dolgozunk, viszont sokat. Öt évvel rövidebb a várható élettartam, és rendkívül elégedetlenek vagyunk az életünkkel.
Átlag alatti teljesítmény jellemzi Magyarországot, csaknem valamennyi vizsgált területen - állapítja meg a fejlett államokat tömörítő Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) friss jóléti jelentése.
Magyarországon egy háztartás átlagos éves jövedelme 13858 dollár, azaz mai árfolyamon 2,64 millió forint (havi 220 ezer forint), szemben a 22284 dolláros OECD átlaggal. A 15 és 64 éve közötti korosztály körében mért foglalkoztatottsági mutató az OECD 65 százalékos átlagához képest nálunk csak 55 százalékon áll. A munkát illetően viszont az élbolyban vagyunk, a világ 34 iparilag fejlett országára vonatkozó 1739 órás éves átlagos munkamennyiséghez képest, a magyarok 1989 órát dolgoznak. A családban élő nők esélyei a munkaerőpiacon nem túl jók, csak a 59 százalékuk tud visszatérni a termelő vagy a szolgáltató szférába, az OECD-átlag 66 százalék.
A 25-64 év közötti korosztály 80 százaléka rendelkezik legalább érettségivel, itt az OECD átlaga 73 százalék. A születéskor várható élettartam 74 év Magyarországon, ami öt évvel kevesebb az OECD átlagánál. A közügyekben való részvételre a 2010-es választások adnak egzakt mérőszámot. Akkor a szavazópolgárok 64 százalékát vett részt, az OECD-átlag 72 százalék. Az országjelentés utolsó megjegyzése szerint a magyarok 23 százaléka elégedett csak az életével, szemben a OECD 59 százalékos átlagával.