Schmitt: Magyarország stratégiailag fontos volt Törökországnak

2011. január 25. 16:44

Kétnapos madridi látogatásra érkezett Schmitt Pál köztársasági elnök Spanyolországba. Az államfő interjút adott az ABC konzervatív napilapnak, melyben a médiatörvényről, a magyar politikáról, a kettős állampolgárságról, Horvátországról és a török uniós csatlakozásról is beszélt. Schmitt szerint a törökök 150 éven keresztül stratégiai szempontból fontos helynek tekintették Magyarországot.

2011. január 25. 16:44

A magyar médiatörvény megfelel az alkotmánynak címmel közölt interjút csütörtökön Schmitt Pál magyar köztársasági elnökkel - írja a Hírszerző. A médiatörvény és annak bírálata kapcsán a magyar államfő elmondta: a kétharmadot szerző kormányzó párt a felhatalmazással élve szokatlanul határozottan kezdett el rendet teremteni, de Schmitt Pál megérti azt, hogy a kormány lépéseire adott reakciók is szokatlanok.

A köztársasági elnök reményei szerint még a magyar soros elnökség ideje alatt sikerül befejezni a Zágráb és EU közötti tárgyalásokat. Törökország jövőbeli esetleges uniós tagságával kapcsolatban hangsúlyozta, hogy közel 100 milliós muzulmán lakosságú országról van szó, s befogadására Európának is fel kell készülnie. A magyar államfő szerint a törökök eltökéltek, hogy végigjárják az EU-hoz vezető utat. Schmitt Pál megjegyezte: Magyarországnak valószínűleg még szerencséje volt, hogy a Földközi-tenger keleti régiójának népei közül egykor pont a török szállta meg az országot, hiszen nem kényszerítették rá a magyarokat a török nyelv megtanulására, sem pedig vallásuk felvételére, és 150 éven keresztül egy stratégiai szempontból fontos helynek tekintették Magyarországot - idézi az ABC-t a Hírszerző.

A határon túli magyarsággal kapcsolatban elmondta: nincsenek területi ambíciói Magyarországnak. Schmitt szerint elképzelhetetlen az, hogy az állampolgárságnak két fajtája legyen, és hogy az az ember, akinek magyar útlevelet adunk, ne rendelkezzen ugyanolyan jogokkal, mint bármilyen másik magyar.

Összesen 76 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
virág andrás
2011. január 26. 21:39
Én is! A jelek szerint a jogfolytonosság helyreállítása még várat magára.
unionfirst
2011. január 26. 19:44
de karatna amiket írsz messze nem állják meg a helyét, sőt két dolog vonható le belőle, 1. vagy nem ismered a történelmet 2. vagy ismered, de logikád az nincsen. Ha nem tértünk volna át a keresztény hitre, azaz nem integrálódtunk volna a Nyugati Civilizációba, az a sors jutott volna osztályrészül, ami a hunoknak vagy a más itt élt barbár népeknek. Egyébként meg alapvetően különböző a felfogásunk én keresztény vagyok és ezért nekem ez a hit és eszmerendszer és az azzal járó kötelességek és dolgok sokkal de sokkal, mondhatni összemérhetetlenül fontosabbak mint bármi más, mint pl. a magyarságom stb... Te látom - a cserkésszel - együtt nem vagy keresztény ezt tiszteletben tartom, bár sajnálom, szerintem itt le is zárhatjuk a vitát, mert nem fogjuk tudni meggyőzni egymást. cserkész: amiket te írsz szintén elképesztő nagy badarságok, ugyanis aki ilyeneket ír le: "amiért az iráni kormányt rávette, hogy urániumát finomítsa Törökországban, holott ez az iráni engedmény igen jelentősen növelte volna a térség és a világ békéjének esélyét." az alapvető geopolitikai problémákkal nincs tisztába.
de karatna
2011. január 26. 18:33
JAVÍTÁS 1000 házasságra 600 válás jut! Egy nullával véletlenül kevesebbet írtam!
unionfirst
2011. január 26. 17:02
Nem volna helyes csak a saját, önző, nemzeti érdekeinket nézni. Pont ebben olyan csodálatos a katolicizmus és a kereszténység, hogy az egész világot egyesíti egy igaz rendszerben, Jézus ugyanis minden embert megváltott, minden embert egyenlő módon szeretett, így nekünk sem szabad különbséget tennünk a keresztény és keresztény testvéreink között és egyre inkább ki kell terjesztenünk ezt a testvériséget a keresztség terjesztésével. Továbbá éppen ezért beteg minden pogány vallás, amely csak egy népet ismer és egy olyan természetfelettiről beszél, aki őt jobban szereti vagy csak számára létezik. Ez a fajta "felállás" az Ószövetség korában volt, mikor a zsidóság, Izrael az Úr választott Népe volt és védelmezte Őt minden rossztól és elnyomástól, Jézussal ez megváltozott és minden ember, aki aki Istent elismeri és az Ő törvényei szerint él az testvérré lett és eggyé lett a keresztségben és a hitben, amely tökéletes. Annyit mondanék, hogy nem véletlen, hogy itt nálunk, a nyugati, keresztény civilizációban születtek meg az emberi jogok, a szabadság és az egyenlőség eszméi.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!