LMP: Mélyütés a sajtószabadságnak

2010. december 01. 15:43

Az LMP szerint a sajtószabadságnak adott mélyütés az új médiatörvény tervezete. Az ökopárt szerint a jogszabály elfogadásával Magyarország fapados demokráciává válhat.

2010. december 01. 15:43

Karácsony Gergely szerdai sajtótájékoztatóján azt mondta: sajtószabadság nélkül nincs demokrácia, márpedig a médiatörvény-javaslat oly mértékben fenyegeti az újságírókat, hogy az már a sajtó szabadságát veszélyezteti. Szerinte a javaslat láthatóan eléri célját, mivel számos újságíró, bár felháborítónak tartja, nem mer tiltakozni ellene. Elismeréssel adózott ugyanakkor a Magyar Narancs és az Élet és Irodalom előtt, amely lapok ezen héten tiltakozásul üres címlappal jelennek meg.

A kormánypártok kinyilvánították, hogy szeretnék visszahozni a cenzúrát, de ez nem fog menni” - mondta Karácsony. Hozzátette: az online sajtót lehetetlen megrendszabályozni. Az LMP-s politikus szerint a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnak nincs megfelelő apparátusa, amely a hatósági vizsgálatokat az újságokra, online sajtótermékekre is kiterjeszthetné. Ugyanakkor aggasztónak tartja, hogy a hatóság jövő évi költségvetésében több mint 150 millió forint bírsággal számol a kormány. Szerinte ha ezt mind újságokra szabnák ki, felszámolható lenne a politikai lapok piaca.

Az LMP képviselője elmondta: beszélt fideszes politikusokkal, akik szerint is túl messzire ment a javaslat. Mint fogalmazott, abban lehet bízni, hogy kormánypárti módosítók hatására ezúttal is felpuhul majd a tervezet.

Összesen 21 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kamasuka
2010. december 03. 15:18
Ökopárt, meg a lófaszt. SZDSZ2.0 és kész. Szutyok banda!
drieno
2010. december 02. 08:29
aha szóval, egy meg nem nevezett, egy újságíró (már elnézést, de egy újságíró ítélőképessége, mint mérce, pláne forrásértékelésben, amikor eleve a szenzációban érdekelt...) által megbízhatónak ítélt forrásra hivatkozva bárkiről bármit össze lehet írogatni, legfeljebb kiderül, hogy nem igaz, és ezt hívjuk sajtószabadságnak, és aztán azt a forrást védik, amelyik manipulálja a közvéleményt - na és persze mi van abban az esetben, ha nincs is hírforrás? ki tudja bizonyítani, ha az újságíró nem köteles felfedni a hírforrást? pl a nyári rendőrgyilkosság, ahol homokosok szerelemféltéséről cikkezett az egész magyar sajtó az egyik bulvárlap híre alapján - aztán kiderült, hogy nem így van, persze se a tettes, se az áldozat nem tud már védekezni az ilyesmi ellen.... viszont a dezinformációval valószínűleg sikerült időt lopni az eljárásból, mert ellenőrizni kellett...mégis, honnan röppent föl? lehet, hogy a manipulátornak van valami köze az ügyhöz, de sose tudjuk meg, ki volt, mert az újságíró védi a forrását? persze, minderre a szabályozási kísérletre nem volna szükség, ha működne Magyarországon olyan, hogy sajtóetika, akár önkéntesen is - de amíg pl a Teller-levél hamisítás érintettjei nem kibuknak a szakmából, hanem még szakmai szövetség vezetői is lehetnek, addig nemigen van miről beszélni!!!!
states
2010. december 01. 18:01
Erről az jut eszembe, amikor Fleto kiadta napiparancsban 2008-ban, hogy azonnali hatállyal minden közintézmény mondja le a Magyar Hírlap előfizetését, ezek a most üres címlappal megjelenők közül hányan jelentek meg üres címlappal. Na, ennyi hiteletek van, ennyire hiteles az üres címlapotok, kedves ÉS és társai, kedves baloldal, azaz semennyi.
states
2010. december 01. 16:46
Már rohadt unalmas ez a mindennapi ravatalozás, hol a jogállamot, hol a sajtószabadságot temetik. De a Fidesz is miért nem hagyja békén legalább az online médiát, csak adja alájuk a lovat.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!