A magyar-lengyel együttműködésről írt cikket Orbán

2010. december 01. 13:59

A két nemzet között a kezdetektől fennálló szolidaritásra épülő magyar-lengyel barátság akár az Európai Unió eszmei előképének is tekinthető - írta a Rzeczpospolita című lengyel napilapban szerdán megjelent cikkében Orbán Viktor miniszterelnök.

2010. december 01. 13:59

A magyar kormányfő szerdán kétoldalú megbeszélést folytatott Varsóban lengyel kollégájával, Donald Tuskkal, ez alkalomból közölte a Rzeczpospolita lengyel napilap „Lengyelország és Magyarország ideje” című írását. Orbán Viktor cikkében hangsúlyozza, hogy Európa kulturális sokszínűségének egyik legszebb öröksége a két nép hagyományos szolidaritása, barátsága. A miniszterelnök szerint 2011 Közép-Európa éve lesz az EU-ban: az első félévben Magyarország, a másodikban Lengyelország lesz a soros elnök. Eközben Litvánia az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet, Ukrajna pedig az Európa Tanács miniszteri bizottságának elnöki tisztét tölti be.

A világban ma új egyezségek, új szövetségek köttetnek, s ez a folyamat a közép-európai népeknek nagy lehetőségeket teremt. Az egész térség felértékelődését hozhatja el, ha kihasználjuk, ha elébe megyünk, kezdeményezőként lépünk fel - írja Orbán Viktor. A magyar kormányfő szerint nagy lehetőségek rejlenek az EU formálódó makroregionális stratégiáiban, a Lengyelország által kezdeményezett Balti-tengeri Stratégiában, illetve a magyar elnökség alatt remélhetőleg elfogadásra kerülő Duna Régió Stratégiában.
   
Európa kulturális sokszínűségének egyik legszebb öröksége a két nép hagyományos szolidaritása, a magyar-lengyel barátság. Ezt azonban nem lehet pusztán a gazdag történelmi hagyományokra hivatkozva fenntartani, hanem mindig aktuális tartalommal kell megtölteni - írja Orbán. „A magyar-lengyel barátság és együttműködés mindig túlmutatott önmagán. Mindig egész Európa, az egész demokratikus világ számára hozott létre nagy teljesítményeket. Most ismét erre kapunk lehetőséget. Hiszem, hogy ezúttal is jól fogunk élni vele” - zárul a cikke.

Összesen 21 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
medve
2010. december 01. 17:27
Nem a Mandiner a szarházi, hanem az ilyen jobbikosnak álcázott büdös komcsi provokátorok, mint te.
56október
2010. december 01. 16:35
Az a helyzet, hogy az ember - főleg egy bizonyos életkor után - elkezdi nagyon becsüli az olyan dolgokat, amik kiállták az idő próbáját. És speciel így vagyok (most ami hirtelen eszembe jut) az egyházzal és a magyar-lengyel barátsággal. Előbbi szilárdan áll kétezer éve, túlélve minden "izmust" és birodalmat, utóbbi is jó pár évszázados, és túlélte még Fletó bunkóságát ( boldogult Kaczinskyval) is. Ahogy Kohn bácsi mondaná: lehet ebben valami!
Arma Gedeon
2010. december 01. 15:53
Most látom, hogy a szarházi Mandiner a kulcsmondatot cenzúrázta ki a MNO híréből, jellemző, hogy ez nem fér a kozmopolita-globalista világképükbe: "Amit ma gazdasági válságnak neveznek, az valójában a világgazdaság eddigi rendjének bukása, az eddigi rossz gyakorlat árának megfizetése, amelyben a pénzügyi spekuláció értéke jóval megelőzte a tényleges teljesítmény, a munka értékét. A változás kísérőjelenségei annál kevésbé ráztak meg egy országot, minél kevésbé a spekuláció és minél inkább a munka adta gazdasága alapjait – állapítja meg a magyar kormányfő."
Bell & Sebastian
2010. december 01. 15:37
Indulhatnánk a nemes vetélkedőn például egy virtuális Magyarok Nagyasszonya szoborral. Orbán helyében elkérném a katolikus államegyház és a zsidók integrálásának (pofa súlyba!) receptjét. Cserébe adnánk kreatív pénzügyi szakembereket, igazságszolgáltatási dolgozókat és média-szakmunkásokat arra az esetre, ha esetleg felmerülne a Visztula kiegyenesítése - jogos igényként.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!