Sólyom beleszólna a korrupció vizsgálatába

2010. június 03. 14:31

A köztársaság elnök közvetlen befolyást szeretne a korrupciógyanús ügyek vizsgálatába. Sólyom egy budapesti korrupcióellenes konferencián ismertette a Bölcsek Tanácsa által összeállított Szárny és teher című könyvet.

2010. június 03. 14:31

„Frontális támadást kell indítani a korrupció ellen és ehhez kiterjedt társadalmi összefogásra van szükség, ugyanis rendkívül mély társadalmi beidegződéseket kell megváltoztatni” - mondta Sólyom László egy fővárosi korrupcióellenes konferencián. A köztársasági elnök a Bölcsek Tanácsa által összeállított Szárny és teher című könyvet ismertette. A kötet a korrupció visszaszorításával és az oktatás megreformálásával foglalkozik. Sólyom közölte, „beleszólást szeretnénk az új kormány munkájába a korrupció témájának megvitatásával”.

A Bölcsek Tanácsa által összeállított koncepció több mint 150 javaslatot tartalmaz. Ennek egyik fontos eleme az állami intézményrendszer módosítása lenne, a korrupció visszaszorítása céljából. Navracsics Tibor ezzel nem értett egyet, azonban előadásában kijelentette, „a kétharmados választási győzelem következtében történelmi felelősségünk van azokban az ügyekben, amelyek a magyar nemzetet érintik, így a korrupcióban is”. Navracsics szerint nem szükséges új jogszabályok alkotása és intézmények megteremtése, jelenleg is megvannak a jogi eszközeink arra, hogy küzdjünk a korrupció ellen, ezeket kell megerősíteni és hatékonyabban végrehajtani a korrupció elleni sikeres küzdelemhez.

Összesen 1 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
drienovác
2010. június 03. 15:08
ez most így kissé félreérthető volt, valójában a Bölcsek Tanácsa szeretne beleszólást a dolgokba, nem pedig a köztársasági elnök egy totálisan új rendszer létrehozásának ugyanúgy lehetnek buktatói, mint a meglévőknek, 150 módosítás kissé soknak tűnik a gond egébként az, hogy az igazságszolgáltatás nagyjából tehetetlen a rendesen leplezett korrupció ellen, hiszen ha a felek közül nem beszél senki, és nincs más tanú, akkor az sose fog kiderülni na és persze elvtárs az elvtársnak nem vájja ki a szemét, így aztán, dacára az elharapózott gyakorlatnak, csak elvétve kerülnek az igazságszolgáltatás elé az érintett bűnözők persze, vannak gyanús ügyek, de ezekre inkább a külső jelek alapján lehet következtetni - pl a válallási díj jelentős emelése "új körülmények felmerülése" miatt, határidők tolása, stb., értékesítéskor a feltűnően piaci ár alatti vásárlás, a konkurensek feltételekkel való kiszorítása stb. a közbeszerzés, amely a korrpupció kiszorítására volt hivatott, pont az ellenkezőjébe csapott át, a legelvetemültebb feltételek szabásával csonkítják a segítségével a versenyt, s érik el, hogy nem egyszer a piaci ár 4-5-szöröséért szerezzenek be árucikkeket, szolgáltatásokat azért én itt is emelném a tétet, mint a három csapás törvény az erőszakos bűncselekmények esetén
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!