Puhítanák a költségvetés szabályait

2010. június 28. 16:33

A költségvetés átláthatóságát szolgáló jogszabályokat törölne el egy kormánypárti képviselők által benyújtott módosító javaslat. Bathó Ferenc egy éve is ugyanezt próbálta keresztülvinni.

2010. június 28. 16:33

A pénzügyi kormányzat a jelek szerint vissza akar térni a többször kudarcot vallott, régi költségvetési szabályozáshoz. A fideszes Rogán Antal és a KDNP-s Latorczai János egyéni képviselőkként terjesztették be az államháztartási törvény módosítását. A terv szerint a pótköltségvetés és a költségvetési törvény a jelenleginél jóval enyhébb szabályozás alatt állna. Nem kellene például az állami vállalatok nyereségét, illetve veszteségét sem a büdzsébe foglalni.

A tervek gazdája egyes információk szerint Bathó Ferenc, aki a költségvetéshez legjobban értő és igen tapasztalt szakember. Az ötletgazdaságot Bathó ugyan tagadta, de elmondta: a régi pénzügyminisztériumban régóta érlelődik a szabályok megváltoztatásának gondolata. A szakember a költségvetési és a gazdasági bizottság előtt is támogatta a kormánypárti javaslatot.

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
honphibu
2010. június 29. 08:57
Azért kíváncsi leszek, mit szól ehhez az EU. (Nem, nem tök mindegy). A görögök óta különös figyelmet fordítanak arra, hogy ne lehessen a költségvetési adatokkal játszani. Arról nem is beszélve, hogy Gyurcsányt, ha emlékeim nem csalnak, pont a költségvetési adatok eltitkolása ill. elhazudása miatt akarják fellógatni. Szóval akkor mi lesz?
zoli 29
2010. június 28. 16:58
A Költégvetési Tanács sem ért egyet a módosítással. "Visszalépést jelentene a költségvetési felelősség útjáról és az átláthatóságtól a kormánypárti képviselők államháztartási törvényt módosító javaslata - hívta fel a figyelmet Kopits György a mai sajtótájékoztatón." http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?h=1&k=3&i=135193
zoli 29
2010. június 28. 16:49
"Nem kellene például az állami vállalatok nyereségét, illetve veszteségét sem a büdzsébe foglalni." Miért, eddig kellett?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!