Orbán Viktor annyira megdolgozik a sikerért, hogy az még a Le Figaro tudósítóját is elgondolkodtatta
A francia lap szerint a magyar miniszterelnök minden lehetőséget megragad.
Orbán Viktor Nagy Imre kivégzésének évfordulóján Gyurcsány Ferenc miniszterelnökségének éveit idézte fel, majd elmondta: 1956 örök igazodási pont a magyaroknak. Egy olyan tükör, amelyben mindig láthatjuk a magyarság igazi arcát, igazi értékét.
Orbán Viktor a Szabadságharcosokért Közalapítvány szerdai megemlékezésén a budapesti Kisfogház Emlékhelyen hangsúlyozta: az, hogy Nagy Imre kivégzésének évfordulóján egy börtönben emlékeznek 1956-ra, „arra figyelmeztet, hogy mindig akkor uralják el az életünket a rácsok, a kordonok, a korlátok (...), amikor a hatalmon lévők félnek, sőt rettegnek az igazságtól”. Orbán Viktor úgy fogalmazott: az elmúlt nyolc évben is 1956 tükre volt az, „amelyben mindig megláttuk a magyar nemzet igazi arcát”. Ez tette lehetővé szerinte, hogy idén áprilisban „példátlan összefogással, kétharmados forradalommal megdöntsük a régi rendszert”.
Szerdán több rendezvénnyel emlékeznek meg Nagy Imre mártír miniszterelnök és társai kivégzéséről, illetve újratemetéséről. A Nagy Imre-perben elítélték, és 1958. június 16-án kivégezték a néhai miniszterelnökön kívül Gimes Miklós újságírót és Maléter Pál honvédelmi minisztert. A vád egyebek mellett a népi demokratikus államrend megdöntésére irányuló szervezkedés volt. Szilágyi Józsefet, Nagy Imre miniszterelnöki titkárságvezetőjét egy külön perben ítélték halálra, és 1958 áprilisában kivégezték. A Nagy Imre-perben szintén vádlott volt Losonczy Géza, Nagy Imre államminisztere, aki a börtönben, miután éhségsztrájkba kezdett, máig tisztázatlan körülmények között halt meg 1957 decemberében. 1989. június 16-án a Nagy Imre-per áldozatait újratemették, a budapesti Hősök terén tartott megemlékezés után a rákoskeresztúri Új Köztemető 301-es parcellájában helyezték őket örök nyugalomra.