„Egy Jámbor András nevű kommentelő meghallgatta az ellenzéki pártok vezetőinek évértékelőit, és nagyot csalódott. Ugyanarra döbbent rá, amire azok a névtelen tízezrek, akik maguk is belehallgattak Donáth Anna, Gyurcsány Ferenc és Ungár Péter beszédeibe. A Jámbor András nevű kommentelőnek lesújtó véleménye van a politikai elitről, és úgy véli, hogy az ellenzéknek a tavalyi vereség után a kárfelmérés, a felelősök megnevezése meg az újratervezés, nem pedig a péniszméregetés lenne a dolga.
Most látom csak, hogy ez a Jámbor András megegyezik azzal a Jámbor Andrással, aki a Mérce című baloldali portál egykori alapító főszerkesztője és egyúttal a Párbeszéd nevű párt országgyűlési képviselője.
Nocsak: az összedőlt kertes házért felelős kontár kőművesek egyike a falak leomlása után a kétségbeesett családtagok közé áll szidalmazni a kollégáit.
Jámbor András szerint »a politikai elit magával van elfoglalva, ahelyett hogy a nép problémáival nézne szembe«. Miért beszél Jámbor András a politikai elitről harmadik személyben, mint aki azon kívül áll? Minden kreditet magának akar? Az elitét is meg az elitkritikáét is? Tényleg nem érti, hogy ez nem megy? Jámbor András a politikai elit tagjává lépett elő, mert volt az a pénz, volt az a presztízs és volt az a befolyás, amiért ez megérte neki. Jámbor András magának akarta a képviselői pozícióval járó életmódot, kiváltságokat és lehetőségeket – s el is nyerte ezeket, úgyhogy most ne adja elő a politikai elit kihívóját. A problémát vizsgáló és kommunikáló szervből a probléma részévé vált. A kis színjáték senkit nem téveszt meg.
Jelzem Jámbor Andrásnak, hogy ez egy ősrégi trükk. XVI. Lajos így öltözött be polgárembernek, hogy Párizsból kiszökjön. Orbán Viktor is pont ugyanazt adja elő, amit Jámbor András, de legalább nagyban. Az egykori demokratikus ellenzék reakciója a kommunista elnyomásra az volt, hogy a tagjai szabad polgárként viselkedtek a Szovjetunió egyik csatlósállamában: lapot adtak ki, és megpróbáltak élni a fennálló törvények adta jogaikkal.