Tucker Carlson látogatását se kiköpni, se lenyelni nem tudják a haladárok

2021. augusztus 16. 11:03

Köszönjük az MCC-nek, hogy adtak nekik is enni!

2021. augusztus 16. 11:03
null
Megadja Gábor
Megadja Gábor
Kontra

„A haladárok és az ellendrukkerek képtelenek megemészteni Tucker Carlson látogatását. Ennek egyik oka az, hogy Carlson nem kért pénzt, és saját költségén utazott ide, noha nyilván ezt az összeget is szánhatta volna feltétel nélküli alapjövedelemre. 

A másik ok viszont az, hogy a látogatás - legalábbis média és nyilvánosság-szempontból - sikeres volt. Ezért görcsösen keresik a fogást a történeten, igyekeznek hangsúlyozni a különbségeket Carlson és Orbán, az amerikai és a magyar politika között. Így meg is érkeztek kedvenc tevékenységükhöz, és elkezdtek ideologizálni. 

Könnyen lehet, hogy Carlson látogatása nélkül is slágertéma lenne a »ki az igazi konzervatív« című tét nélküli és végtelenül unalmas köldökszösz-pödrés – ez a sztenderd program uborkaszezonban –, ám így legalább az apropó is megvan. 

Az ellenzéki médiamunkások nevetségesen izzadságszagú erőlködésbe kezdtek. Carlson látogatása óta zajlik annak a fárasztó felsorolása, hogy Carlson mit gondol Kínáról, az oltásokról, a maszkviselésről és az illiberalizmusról, és ezzel szemben mit képvisel a Zorbán. És bár Carlson maga mondta el, hogy nem tartja magát konzervatívnak, sőt a felvilágosodás híve (na, ilyet egy konzervatív tényleg soha nem mondana magáról, hiszen a konzervatív habitus épp a felvilágosodással szemben volt kénytelen megfogalmazni önmagát), mégis az övétől eltérő véleményen kérik számon a »konzervativizmust«.”

Nyitókép: Ficsor Márton

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 60 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Reszelő Aladár
2021. augusztus 20. 08:52
Egy olyan világot élünk ahol a liberális akarja megmondani, hogy milyen a jó konzervatív, az ateista hogy milyen a jó keresztény, a kisebbség hogy mit csináljon a többség, a szingli hogy milyen családosnak lenni, a meleg hogy milyen legyen az igazi férfi, a gyerektelen hogy milyen egy jó anya, a szegény hogy milyen a jó gazdag, a gyerek hogy hogyan tanítson a tanár, az alkalmazott hogy merre menjen a vállalata, a holland hogy mit csináljon a magyar, a sajtó hogy mit csináljon a kormány, a gyalogos hogy hogy vezessen az autós, a gyerek hogy mit csináljon a szülő, az NGO hogy mit gondoljon a gyerek. Ha csak egy kicsit mindenki elkezdene a SAJÁT dolgával foglalkozni, hamar kiderülne, hogy van még tennivaló a saját szektorban, másrészt kicsit nyugisabb lenne a világ.
pepi
2021. augusztus 16. 19:54
Egyébként ki az a Carlson? Valami ismert személyiség, fontos ember?
Bell & Sebastian
2021. augusztus 16. 19:50
Nekem bejön a Gonzo újságírás, úgyhogy hajrá Gábor! Egyszer olyan moslékot kellene a vályúba, ami fatörzsből van kivájva, löttyintened a csávás vödörből, amire csak a szőrdisznók röfögnek, majd belökni közéjük Klárit, aki már helyettes a sok esze után, természetesen robbanómellényben. De megnyomnám a gombot!
Anti-liberális
2021. augusztus 16. 18:36
"a konzervatív habitus épp a felvilágosodással szemben volt kénytelen megfogalmazni önmagát..." Ez azért nagyon meredek állításnak tűnik. A felvilágosodást elemi szinten tagadni reakciós vonalnak tűnik, amit Edmund Burke-kel és gondolatiságával összekeverni nem ajánlatos. Roger Scruton is így gondolja: https://www.ludovika.hu/blogok/pakblog/2021/02/17/roger-scruton-a-konzervativ-hagyomanyrol/ "Kiindulópontja nem Burke, de Burke kora, a felvilágosodás. Állítása szerint „a modern konzervativizmus a felvilágosodás szülötte.” (9) Ám még ugyanazon az oldalon azt is megtudjuk Arisztotelész Politikája kapcsán, hogy „mindazon eszméket, amelyeket a modern konzervatívoknak tulajdonítunk, már megelőlegezte Arisztotelész nagy műve.” Az előkészítő fejezetben rajta kívül foglalkozik még a szerző többek között a görög sztoicizmussal, Szent Tamással és a brit parlament alkotmányos harcával az uralkodó ellenében." http://www.rubicon.hu/magyar/oldalak/a_modern_politikai_iranyzatok_kialakulasa/ Itt is egy remek összefoglaló. Hozzá kell tennem, Megadja eszmetörténész, így kioktatni nem szeretném. Lehet, hogy félreértem amit ír, de a felvilágosodás el nem fogadása, a teljes szembehelyezkedés nem tűnik egyetlen modern ideológia alapjának sem. Az a klerikális reakció. Tucker Carlsonhoz meg csak annyit írok, mint korábban. Aki szerint a véleménykülönbségek elhanyagolhatóak, buborékba zárja magát. Kína szerepe? Az állam szerepe? Illiberalizmus? Individualizmus járvány idején? Ettől még meghallgatom/elolvasom mit ír a PC-ről, esetleg a bevándorlásról. Aztán annyi, többre nem vélem.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!