„Mi a közös a kommunistákban és ma élő, egyenesági leszármazottaikban, a 21. századi liberálisokban? A szélsőséges egalitarizmus hirdetése, miközben ők maguk a végletekig elitisták? A vonzódás a múlt eredményeinek radikális felszámolásához? Az organikus közösségek elvakult gyűlölete? Az engesztelhetetlen dogmatizmus? Az emberi természet és általában a valóság tagadása? A megrögzött pogányság? A groteszk képmutatás? Mindez, és a sort még hosszan folytathatnánk, de a legaggasztóbb közös vonás, hogy bármihez érnek, az azonnal salakká változik.
Esettanulmány következik a liberális fellegvárról, Kaliforniáról, amely páratlan adottságainak köszönhetően vált az elmúlt 100 esztendőben az Egyesült Államok és a világ egyik leggyorsabban fejlődő vidékévé, mára pedig a liberális derékhad szívós, kitartó munkájának következtében a hanyatlás biztos jeleit mutatja.
A liberális mainstream ugyanis elhatározta, hogy megjavítja azt, ami el se romlott, és ha törik, ha szakad, Kaliforniát, ezt a virágzó államot, a saját képükre formálják, vagy, ahogy ők mondják, »jobb hellyé« teszik. Bármi áron. Nos, az »eredmények« nem maradnak el. Lássuk!
A high-tech cégek kivonulása. A hiedelmekkel ellentétben a süllyedő hajót nem a patkányok hagyják el először, hanem a liberális kapitány. Így van ez a Big Tech cégek esetében is, amelyek lelkes zászlóvivői és élharcosai a progresszív politikának és miközben bőszen lengetik a szivárványos zászlót, szép csendben átköltöznek a republikánus Texasba.
Töltsd sötétben az egész évet, ezzel is a klímát véded! A zöld energiapolitikának hazudott intézkedések következtében az elmúlt években a nemzeti átlagnál ötször gyorsabban emelkedtek az energiaárak Kaliforniában, ahol jelenleg drágább a gáz- és a villamosenergia, mint bárhol másol Amerikában.
Középosztály, reszkess! Az igazi liberális nem szeret félmunkát végezni, ezért gondja van a munkaerőpiacra is. Kaliforniában 2008 óta ötször több alacsony bérezésű munkahely jött létre, mint magas bérezésű. Az új munkahelyek 86 százaléka az átlagbér alatti.