Oroszország reális szemmel

2018. január 22. 11:13

Tudomásul kell venni, hogy Oroszország vezető katonai nagyhatalom, és az egyetlen ország a világon, amelynek nukleáris ütőereje semmivel sem kisebb, mint az Egyesült Államoké.

2018. január 22. 11:13
Tóth Gy. László
Magyar Idők

„Vlagyimir Putyin orosz elnök növekvő elfogadottságának egyik oka, hogy Európa lassan megértette végre: a mai Oroszországnak semmi köze a volt kommunista Szovjetunióhoz. Ráadásul az orosz nép ugyanolyan áldozata volt a gyilkos kommunista eszme megszállottjainak, mint Kelet-Közép-Európa többi népe. Arra sem árt emlékezni, hogy a kommunizmus nyugati eszme, aminek semmi köze a keleti világhoz. Walter Laqueur, az egyik legtekintélyesebb Amerika-szakértő így fogalmazott: »Oroszország 2015-ben többé már nem kommunista beállítottságú ország, hanem messze elment jobboldali irányba« (Putyinizmus, Atlantic Press Kiadó, Budapest, 2015.).

Oroszország ma egy jó értelemben vett nacionalista, prezidenciális jellegű, alkotmányos berendezkedésű ország, amelyik a jövőjét a tradicionalista értékekre alapozva kívánja felépíteni. Tudomásul kell venni, hogy Oroszország Európa vezető katonai nagyhatalma, és az egyetlen ország a világon, amelynek nukleáris ütőereje semmivel sem kisebb, mint az egyre agresszívebb és kiszámíthatatlan külpolitikát folytató Egyesült Államoké.

Az újrakezdődő hidegháborúban az orosz álláspont egyértelmű és racionális: amennyiben az Egyesült Államok – megsértve a korábban megkötött kétoldalú fegyverkorlátozási egyezményeket – rakétatelepítésekbe kezd, erre Oroszország azonnal rea­gálni fog. Világos és racionális álláspont, amit az amerikaiaknak el kell fogadniuk.

A magyar külpolitika az elsők között ismerte fel, hogy az orosz birodalom visszatért a nagyhatalmi játszmák színterére.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 33 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
navis praetoria
2018. január 22. 22:53
Egy dolog, hogy standard ballibi hücpe a dolgokat az ellenkezőjükbe fordítani: szolgalelkűségnek hívni, ha egy kormány megpróbálja az egyoldalú függést egy többirányú nyitással enyhíteni, valamelyest többtényezőjűvé téve a képletet. Ehhez persze Oroszországot taktikai okokból kifelé némileg fel kell értékelni. Másik dolog a ló túlsó oldalára esni és belső használatra is elfogultsággal állni hozzá egy pragmatikus kapcsolathoz. Oroszországot valóban reálisan, a helyén kell kezelni. Egy Brazília nagyságú gazdaság, fogyó lakossággal. Az USA sakktábláján az Európát fenyegető mumus szerepét játsza. (Ezért a pszichológiai hadjárat részeként az amerikaiak is felértékelik.) Konvencionális haderejét az USA bármikor laposra tudja verni. Fölösleges ezen hőbörögni. Az atomfegyverek mindaddig papírtigris, míg valaki nem akar öngyilkos lenni. Oroszországot az olajárak pangása nagyon sebezhetővé teszi, relatív szerény szerepében a világszinpadon jó adag pózolás van. Putyin ultra óvatos, nem lépi túl a határt, amiről pontosan tudja, hol van. Jó informátorai vannak.
kohazi
2018. január 22. 17:11
Putyin azt a hétezer atom töltetet is vigyázza amin ül.Addig jó amíg így van,stabil a belpolitikai helyzet, orosz nép elégedett.Gazdaságilag elég erősnek kell lennie az országnak hogy a hadsereg működjön,és az életszínvonal jó legyen.
Toledo
2018. január 22. 15:21
Oroszország nagyhatalom, és jóval közelebb van mint az USA, azonkívül szükségünk van az orosz piacra. Ez a realitás. Jó dolog ha jóindulattal vannak irántunk. Sokkal jobb igy, mintha tartani kéne tőlük mint a szőröstalpúaknak, akik a rakéta telepítésükkel akár célpontul is szolgálhatnak.
noMores
2018. január 22. 14:43
Hahaha, “realis szemmel” a fidesz zseblapjaban:)))) Nagyon szep nyalintas lett a vege, congrats!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!