A Kutya éve: 2018

2018. január 02. 07:51

Első hallásra talán képtelenségnek hangzik azt feltételezni, hogy létezhet olyan erő, amely a világ pusztulásában érdekelt, hisz mindez természetesen az ő pusztulását is jelentené.

2018. január 02. 07:51
Bogár László
Magyar Hírlap

„Az előttünk álló 2018-as év a Kutya éve a kínai asztrológiában. Talán nem is kell asztrológiai szakértőnek lenni ahhoz, hogy megsejtsük, a Kutya a hűség, a megbízhatóság, becsület és állhatatosság megtestesítője. A védelem, stabilitás, biztonság a leggyakoribb társadalmi, gazdasági üzenet a Kutya éve kapcsán a kínai mitológiában is. Minek is tagadjuk, ezek mind olyan »dolgok«, amelyekre igen nagy szüksége lenne világunknak, ám amelyek bizony sokkal inkább fogyatkozóban vannak az oly szükséges gyarapodás helyett. 

A világ egyre fenyegetőbb és kaoti­kusabb hellyé válik, és igen nehéz megmondani, hogy 2018-ban, a Kutya évében nyílik-e bármilyen esély e fenyegető folyamatok visszafordítására. A reménykedésünk értelemszerűen csak akkor lehetne megalapozott, ha képesek lennénk pontosan beazonosítani a káosz felé vezető okokat, és azt, hogy mit és hogyan kellene végiggondolnunk annak érdekében, hogy a világ rendezettebb és biztonságosabb hellyé váljék mindnyájunk számára. Világunknak a rendezetlenség entrópiát növelő lejtőjén való lefelé csúszása, e lecsúszás legmélyebb okai ma már többé-kevésbé világosak, még akkor is, ha persze a mindebben érdekelt erők, kezükben tartva a globális véleményhatalmi diktatúra médiaintézményeit igyekeznek ezeket az okokat nem létezőnek tekinteni. Első hallásra talán képtelenségnek hangzik azt feltételezni, hogy létezhet olyan erő, amely a világ pusztulásában érdekelt, hisz mindez természetesen az ő pusztulását is jelentené. Logikailag kétféle oka lehet annak, hogy egyre több jel szerint mégis így áll a helyzet. Az egyik lehetséges ok, hogy a világot ellenőrzésük alatt tartó globális szuper-struktúrák nincsenek tisztában azzal, hogy mit cselekszenek. A másik, hogy ugyan nagyon is tisztában vannak azzal, hogy valójában öngyilkosságot követnek el, de cinikusan úgy vélik, hogy az emberi világ önmegsemmisítése úgyis elkerülhetetlen, ám így ők legalább még egy darabig korlátlanul kiélhetik legszélsőségesebb módon hedonista vágyaikat is. Mivel ez a globális szuperstruktúra önmaga létezését is tagadja, összeesküvéselmélet-gyártással megvádolván mindenkit, aki mégis létezőnek meri feltételezni őt, így nincsenek és nem is lehetnek eszközeink ahhoz, hogy pontosan meg tudjuk mondani, a fenti két lehetőség közül melyik a valószínűbb. ”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 50 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
justiceforhungary
2018. január 03. 06:41
sajnos a kutya pont a szervilitása miatt kreál óriási problémákat...(mármint a kínai asztrológia jegye/éve)
1120
2018. január 02. 19:16
JEGYEZZ BÉKEKÖLCSÖNT, BOGÁR!
noMores
2018. január 02. 13:47
Bogaras Laci bácsi megint kiváló összeesküvéselméleteket sejtet, imádom, minden mondata kincs!
quiet
2018. január 02. 12:16
Biztos, hogy nem egységesek. Nem is lehetnek azok, egyenlőre nagy mértékben függenek még a ' gazdaállatoktól ' ( az irányított tömegeket értem ez alatt ) ezek az élősködők. Az viszont igaz, hogy a céljuk a teljes irányítás..de valamit soha nem fognak látni.. és ez ellenük az egyetlen ellenszer is egyben. Az erkölcs. Azért is lehet ezt ide írni, mert nem is tudják már ezek az élősködők, hogy mi az. És a " világ " csak akkor és olyan mértékben megvezethető, ha és amennyire az erkölcstől eltávolodik. Például a gyarmatosítás az ELSŐSORBAN erkölcstelen. ( Ne vedd el, ami a másé ) A többi vonatkozása ( pl : " hát.. végső soron hasznos is..", vagy " ki tudja, mi lett volna velük, ha nem mennek be a franciák..." stb ) ezek csak másodlagos megfontolások.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!