Dráma: csecsenekre lőttek a Putyin oldalán harcoló észak-koreai katonák, többen meghaltak
Az ukrán hírszerzés szerint az orosz–észak-koreai kombinált egységek egy nap alatt mintegy 200 katonát veszítettek.
Biztos vagyok benne, hogy egy forradalomban a momentumosok az első sorban lennének. Interjú.
„Nem gondoltátok, hogy kicsit szerencsétlen volt épp a Népszabadsággal szórólapozni nagyjából éppen egy évvel azután, hogy beszántották a lapot?
Abszolút mértékben megértem, akiket ez megbántott. De ez valamilyen szinten egy hamis érzelem, mert mi az 1989 előtti időkről beszéltünk, amikor a Népszabadság a pártállam lapja volt. Igenis megtévesztette, hülyére vette és becsapta az embereket. Ugyanúgy, ahogy a mai propagandamédiumok csinálják: az Origo, a TV2, vagy a magyar köztévé. Az, hogy a Marx tér-felirat is kikerült a Nyugati térre, nem azt jelenti, hogy Karl Marx ne egy hatalmas filozófus és fontos európai szellem lenne. Hanem azt, hogy abban az időben így hívták azt a teret. Mi erre akartuk emlékeztetni az embereket, hogy azt az időt mi nem szeretnénk újra viszontlátni. Az Oroszországhoz nyomulással kicsit ilyen érzéseink vannak most ugyanis.
De a Fidesz is épp a Népszabadság pártállami múltjára hivatkozott, amikor azt mondta, hogy nem kár, hogy az történt vele, ami.
Ezzel nem tudok egyetérteni. Amit a Népszabadság az utóbbi években mint független sajtó letett az asztalra, nagyon figyelemre méltó. Én is ismerek volt népszabadságos újságírókat – kinek nem esett az egész rosszul? Mi is ott voltunk a Népszabadság melletti tüntetésen, ma is hiányzik a lap. Sajnálom, ha a Népszabadság osztogatása megsértett embereket. Egyáltalán nem ez volt a szándék. Ezek szerint félreérthető volt.
Térjünk át a Momentum arénás akciójára, ahol a párt aktivistái „Hajrá szólásszabadság, hajrá magyarok!” feliratú pólóban, putyinos maszkban demonstráltak, mire a biztonsági őrök különösebb ellenállás nélkül ki tudták vezetni őket. Ha már a szólásszabadságért tiltakoztak, nem adták túl könnyen a bőrüket?
Nem szerettem volna, hogy összeverekedjenek a biztonsági őrökkel. Azzal pedig egyáltalán nem tudok egyetérteni, hogy emiatt embereket kiraknak. Ez egy passzív akció volt, nem aktív. Biztos vagyok benne, hogy egy forradalomban a momentumosok az első sorban lennének. De azért egy dzsúdómeccs más. Vannak ott sportolók is, akik érmekért küzdenek, magyar sportolók is, így nem lett volna jó, ha ott elkezdünk atrocitást generálni. Ebbe nem akartunk belemenni.”