Jó hír a családoknak: változik a Babaváró támogatás igénylési korhatára!
Fontosnak tartjuk, hogy minden élethelyzetben segítsük a magyar családokat.
Miként lehet nőként, férfiként, emberként jónak lenni olyankor, amikor vannak, akik abban érdekeltek, hogy kiforgassanak bennünket női, férfiúi vagy akár emberi mivoltunkból?
„Nőnek lenni jó? Fontos kérdés ez a mai világunkban, de még fontosabb az, hogy miként lehet nőként, férfiként, emberként jónak lenni olyankor, amikor vannak, akik abban érdekeltek, hogy kiforgassanak bennünket női, férfiúi vagy akár emberi mivoltunkból.
Jónak lenni igazán csak közösségben, csak családban, párban és társsal lehet. Megbecsült, szeretett nőként, asszonyként, édesanyaként és megbecsült szeretett férfiként, férjként, édesapaként. Ez a nők és férfiak legerősebb lelki védelme és legmagasabb fokú emberi önmegvalósítása.
A női varázsból adni, a házastársi hűségből és anyai önzetlenségből, a hivatástudatból ajándékozni a legértékesebb női ajándék, amelyben részesülhet, és amelytől jobbá válhat a világ. Gyökössy Endre református lelkész, pszichológus, író és költő írta: »Fiatal pár jelentkezik esküvőre. Az öreg lelkész elnézi őket szeretettel, aztán megkérdetzi: Boldog akarsz lenni fiam? - Igen, nagyon! - És te, leányom? - Természetesen, én is! - Akkor ne kössetek házasságot! Midőn a fiatalok igen meglepetten néztek az idős lelkipásztorra, ő így folytatta: Csak akkor, ha mindketten a másikat akarjátok boldoggá tenni. Az a legboldogabb házasság, ahol a másik boldogságát keresik.«
Nőnek lenni jó - ha a másik boldogságát keresi, mások pedig az ő boldogáságát keresik.
Ezt kívánom tiszta szívből minden nőnek.”
*
Kövér László 2017-es nőnapi üzenete a Női lélek férfi szemmel c. kiadványban.