A gordiuszi kórházcsomó

2016. augusztus 16. 08:52

Ahányszor egy jelentősebb összeget kap az egészségügy kórház-finanszírozásra, annyiszor kénytelenek a téma szakértői, orvosok, közgazdászok szóvá tenni, hogy mindez csepp a tengerben, új adósságok keletkeznek folyamatosan.

2016. augusztus 16. 08:52
Körmendy Zsuzsanna
Magyar Nemzet

„A kórházak adósságállománya egy friss adat szerint 51,6 milliárd, ennyivel tartoznak a beszállítóknak. Vannak kórházak, a Péterfy vagy a Honvédkórház, amelyek többmilliárdos tartozást halmoztak fel, mások viszont képesek voltak csökkenteni az adósságukat. S voltak, akik úgy gazdálkodtak, hogy nincs tartozásuk: ilyen az edelényi Koch Róbert kórház, a hévízi Szent András kórház és a budapesti Szent Margit kórház – ők azért valamit tudhatnak. Talán az egyik feladat az lenne, hogy ezeknek a kórházaknak a gazdálkodását alaposan tanulmányozzák a tárca szakemberei, hiszen a jó gyakorlat átültethető.

Ahányszor egy jelentősebb összeget kap az egészségügy kórház-finanszírozásra, annyiszor kénytelenek a téma szakértői, orvosok, közgazdászok szóvá tenni, hogy mindez csepp a tengerben, új adósságok keletkeznek folyamatosan, s annyiszor hangzik el, hogy ez egy feneketlen zsák, egy pénznyelő.

Igen ám, de ebben a feneketlen zsákban mi vagyunk. Gyógyítható és gyógyíthatatlan betegségeinkkel, várakozásainkkal műtétre, transzplantációra, vizsgálatokra. Esetenként egyszerű szakrendelésre is több hónapos előjegyzést kapunk. Vagyis az ellátás színvonalán nem érezzük azt az irdatlan mennyiségű pénzt. Ha mégis elégedettek vagyunk, az csak az emberséges orvosoknak köszönhető. Azoknak, akik itt képzelték el az életüket. És minket gyógyítanak. Kevés pénzért, idehaza.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 51 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2016. augusztus 16. 20:17
„Komoly egészségügyi kockázatot jelentenek a migránsok Magyarországon.” Igazából már a címe is sokkoló, de még rosszabb, amit olvashatunk benne. Csak egy részlet: tavaly április óta a beözönlők egészségügyi ellátása 350 millió forintba került. 350 millióba. És hány orvos, ápolónő, szakorvos ideje ment el vele, ami az amúgy is szakemberhiányosnak mondott Magyarországon még rosszabb helyzetet teremtett!
Megtalálta
2016. augusztus 16. 17:11
Mint azt a szerző is írja, hiába kap jelentős összeget az EÜ, csepp a tengerben. Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy az isten pénze nem elég. Az egészségügy, mivel pazarló, ezért szándékosan alulfinanszírozott. Az állam kimenti a kórházakat az utolsó pillanatban ha kell.
Agnieszka
2016. augusztus 16. 16:22
Nem ártana arra is gondolni, h. mennyi a potyautas, egész társadalom részek vannak, melynek tagjai NEM fizetnek járulékot és ennek ellenére ellátást kapnak. Nem azt tekinteném célnak, h. ne kapjanak ellátást, hanem h. valamilyen formában mégiscsak fizessenek érte. Ha nagyon is elfogadottá válik a nézet, h. a TB mindenkinek jár, akik fizetnek, joggal érezhetik magukat megrövidítettnek. Van itt számos terület, ami munkás kézért kiált. Van olyan társadalmi réteg, amelynek tagjai a kórházból hazaviszik, ami mozdítható, csaptelep, WC papír, ilyesmi. Miért lenne az egészségügyi vezetés jobb, mint az élet számos területén megismert? Nem mindegy, milyen szintű a társadalom általános erkölcsi színvonala. Itt nem annyira magas, általában. Valószínűleg máshol is vannak problémák.
adam
2016. augusztus 16. 13:29
Filléres.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!