Csütörtök szünnap

2016. június 21. 08:51

Ha Nagy-Britannia távozik, Magyarország is veszít, ahogy egész Európa is sajnálhatja a döntést.

2016. június 21. 08:51
Sitkei Levente
Magyar Idők

Egyetlen bonyolult gépezet sem működhet karbantartás nélkül, az Európai Unió pedig épp olyan, amelynek szüksége van a beavatkozásra, hogy valóban betöltse rendeltetését. Talán nem ez minden világok legtökéletesebbike, hanem ellenérdekelt felek közössége, történelmi viszályok állnak közénk. Rengeteg fájdalom, háborúk, igaz­ságtalan békék és lakosságcserék, tömeggyilkosságok, megszállások szegélyezték az európai utat, amíg ki nem alakult a történelmileg szükségszerűen létező, de utat tévesztett, identitását kereső országcsoport. Hibás, de kijavítható, ha akarjuk. Ehhez pedig Nagy-Britanniára szükség van. (...)

Ha Nagy-Britannia távozik, Magyarország is veszít, ahogy egész Európa is sajnálhatja a döntést. Ha a britek csütörtökön a távozás mellett döntenek, azt pontosan ugyanúgy tiszteletben kell tartani, mintha a maradást választották volna, hiszen nincs buta nép, és nincs bölcs. A mostani helyzetre adott reakció könnyen lehet az, hogy a britek inkább bíznak a tenger nyújtotta védelemben, mint az európai jogalkotásban, és ha így történik, az tökéletesen érthető is lesz. De a tenger soha nem tudta igazán megvédeni Nagy-Britanniát, mindig illúzió volt a szűk szoros jelentette akadály. Bárhogy is dönt csütörtökön Nagy-Britannia, dolgozni kell az együttműködés, az Európai Unió szekerének megerősítésén. Nem tudjuk, milyen Európában fogunk élni tíz vagy húsz év múlva, milyen változások állnak előttünk. Csak azt tudjuk, hogy jobb velük, mint nélkülük. Ahogy pedig magunknak megköveteljük a tiszteletet, úgy kell ragaszkodni az összes európai államot megillető tisztelethez, a brüsszeli vízfej leépítéséhez, hogy a régi alapokra épülő új unió sikeres lehessen.

A másik pedig a futball Európa-bajnokság. Csütörtökön szünnap van.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 7 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
civilina
2016. június 21. 09:25
Eltaktikázott lépés volt Cameron részéről, amikor túlpörgette magát és Brüsszelt Anglia kilépésével fenyegette meg. Igazából az EU reformjáról beszélt, amikor Budapesten járt. Az angolokat ezzel a kampánnyal is megnyerhette volna magának. Azt meg senki ne gondolja komolyan, hogy a magyar kormány a saját szakállára, minden egyeztetés, vagy felkérés nélkül jelenteti meg az angol újságokban a kilépés elleni reklámszövegeit.
pitypang1125
2016. június 21. 09:24
Igaza van a kilépés pártiaknak!Ez már nem gazdasági közösség aminek létre jött. Inkább mondanám egy legitim emberek általvezetett szuper állam kezdeménynek, amely mindenben felülbírálná a tagállamok döntéseit!
madarasi.abel
2016. június 21. 09:04
A magyar idők is Soros kövét fújják !!4!
blicc
2016. június 21. 08:58
Hónapokon keresztül lelkes rajongói voltatok a brexitnek. Mi ez a hajtűkanyar?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!