Jelentés a III. világháborúból

2016. április 13. 22:50

A modern korban a globális dominanciáért folyó küzdelem már személyek, államok és nemzetek felett dúl, nem területekért, hanem a tömegek és elitek tudatának irányításáért.

2016. április 13. 22:50
Stier Gábor
Stier Gábor
Magyar Nemzet

„A politológusok és biztonságpolitikai szakértők többsége is úgy véli, a világ egészen más harcoknak néz elébe, s többek között az információs térben és a gazdasági szférában folynak az igazi, ha nem is véres, de vérre menő küzdelmek. Ezt a háborút nem fegyverekkel, hanem a médiában vívják. Ezért a kibertér feletti ellenőrzés már legalább olyan fontos, mint az atommonopólium. A legfontosabb küzdelem ugyanis jelenleg az emberek agyáért, a szavakért, azok jelentésének meghatározásáért folyik. Ennek az új háborúnak valójában már csak bábjai az államok. Vezérlő marsalljai az úgynevezett globális piac főszereplői. Ennek az elitnek az érdekei, a globális piac logikája határozzák meg a katonai és az információs térben zajló hadműveletek célkitűzéseit.

Alighanem Roosevelt, Churchill és Sztálin voltak az utolsók, akik a dominanciáért versenyezve nemcsak a nemzet és az uralkodó elitek érdekeit követték, de saját elképzelésüket is érvényesíthették. A modern korban a globális dominanciáért folyó küzdelem már személyek, államok és nemzetek felett dúl, nem területekért, hanem a tömegek és elitek tudatának irányításáért. Az átprogramozás már tart egy ideje, s eredményeként az ellenfelet nem fizikailag semmisítik meg, »csupán« diszkreditálják.

Nem bombázzák le, nem lövik szét. Az új atombomba az információtechnológia-cégek kezében van. Ebben a háborúban nem legyőzni kell az ellenséget, hanem túljárni az eszén. Ha úgy tetszik, a harmadik világháború tehát már javában zajlik.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2016. április 14. 07:14
A világnak fel kell készülnie a magasabb államadósság-pályákra és ennek következményeire - figyelmeztet legújabb Fiscal Monitor 2016 című jelentésében a Nemzetközi Valutaalap. Az IMF egyúttal komoly veszélyforrásokra is felhívja a figyelmet, külön megemlítve az esetleges Brexit következményeit. Egyre csúnyább a kép A globális gazdaság továbbra is törékeny. Miközben ugyanis a fejlett gazdaságokban lassul a fellendülés üteme, addig a feltörekvő és fejlődő országok jelentős gazdasági lassulást szenvedtek el és néhány nagyobb gazdaságban egyenesen gazdasági hanyatlás figyelhető meg - ezzel a nem éppen derülátó felütéssel kezdi a Nemzetközi Valutaalap a 2016-os Fiscal Monitor című jelentését. Az IMF szakértői szerint az elmúlt egy évben növekedett a globális kockázatkerülés, miközben a nyersanyagárak tovább zuhantak. A globális gazdasági kilátásokat pedig még inkább beárnyékolja a gyenge növekedés, valamint a döntéshozók reakcióképességébe vetett bizalom megingása.
Mich
2016. április 13. 23:31
"Az új atombomba az információtechnológia-cégek kezében van." És ezek a cégek (túlnyomórészt) amerikaiak...
marko11
2016. április 13. 23:23
Igaz. A demokrácia, a nép szava is csak mostanra lett fontos, miután a világbutaság teljes győzelmet aratott. (Majdnem teljes. Továbbra sem kötelező ugyanis hülyének lenni.)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!