Liberális hazugságok

2014. július 31. 08:54

Torkig vagyok a demokráciaféltéssel! Olyan ez, mint amikor az éhes kutyák ráharapnak a koncra.

2014. július 31. 08:54
Nagy Ervin
Nagy Ervin
Magyar Hírlap

Tehát nem a demokráciáról, hanem a liberális alapon szervezett demokráciáról van szó. Arról az üres, értékek nélküli »szabadságkergetésről«, amellyel a magyar társadalom is megfertőződött a diktatúra láncaitól megszabadulva, úgy huszonöt évvel ezelőtt. Kétségtelen tény, hogy a rendszerváltozáskor nagy szükség volt a szabadságjogok érvényesülésének garantálására; akár a szabad piacon és a magántulajdonon alapuló verseny kialakítására; vagy a kultúrában a pluralizmus megnyilvánulására.

Akárcsak most. De ezek mind-mind a liberalizmus azon klasszikus elvei közé tartoznak, amelyek »politikai minimumként« épültek be az egyes demokráciákba, és voltaképp nincs is olyan politikai gyakorlat, amely elutasítaná ezeket. A mértékét és a korlátok nélküli kiterjesztését viszont igen. Leginkább akkor, amikor a szabadság túlzott formája a közösségek attribútumait (a család szentségét és megtartó erejét, a nemzet hagyományait, illetve az anyagi-szellemi kincseit) rombolja; amikor a gazdaságban az adósrabszolgaság kialakulásához vezet, vagy amikor a tudományos gondolkodásban hegemóniára tör és kirekeszt; s végül, amikor a kultúrában a szabadosság irányába billen el.

Nos, ezekből a liberális alapokból lett elege a magyaroknak (is). Nem a klasszikus liberalizmus által kivívott szabadságjogokból, hanem a modern liberalizmus korlátok nélküli rombolásából. Ezt a diagnózist állította fel a miniszterelnök.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 60 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kurbitalis
2014. július 31. 19:17
Nagy Ervin világosan, tömören megfogalmazta. Nincs is mit hozzátenni.
fcsabi
2014. július 31. 18:23
Aki nem hiszi, hogy a liberalizmusnak vége.az gondoljon az SZDSZ-re. Aki pedig azt hiszi, hogy azokban az országokban, ahol liberális kormány van hatalmon működik a gazdaság, nos azok nagyot tévednek. Nincs itt szó a demokrácia haláláról. De igenis lehet tanulni Kínától, Törökországtól, nem beszélve Szingapurtól-. Ez utóbbiban 9% a GDP. Mennyi is a nagy nyugati országokban? Azonkívül az említett szigetállamban tökéletes a közbiztonság. Nem lövik a diákok egymást és a tanárokat ,mint a liberális Amerikában. Végül a nagy kritikusoknak amég annyit, hogy ezt a "hűlye" népet nem lehet leváltani. Ősszel megint kinéz egy nagy zakó.
gregoripehh
2014. július 31. 14:02
Mit hazudozol tökkelütött turbánpincsi? Fiktor-musszolini egyértelmű volt: török, kínai és orosz államrendszert akar MO. on. Ezen nincs mit vitatkozni. Ez a sunyi állat lábbal tapossa az alkotmányt. El kell kergetni, mint Fletó barátját. Ugyan olyan böszme, mint a másik ex-kisztitkár..
küllő
2014. július 31. 13:12
A püffedt pávatáncos kijelölte a követendő országokat-példákat: Kína, Oroszország, Törökország. A birkák meg tapsikolnak hozzá. Szánalmas ez a sötétség a fejetekben !
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!