„Mesterházy Attila sokat tanult egykori főnökétől, Gyurcsány Ferenctől. A tandíj bevezetése kapcsán például előszeretettel alkalmazza a »nem fejtettük ki az igazság minden részét« típusú retorikát. És itt nem csak arra gondolok, hogy mindig elfelejti megemlíteni, hogy a mindenkire kiterjedő tandíjat a kétszer is a szocialisták vezették be, 1998-ban a Fidesz-kormány, 2008 márciusában pedig a Fidesz-KDNP által kezdeményezett népszavazás törölte el.
Ha jobban odafigyelünk Mesterházy Attila kampányszövegeire, mindig azt mondja, hogy ha hatalomra kerülnek, akkor idén szeptembertől mindenki ingyen kezdheti meg (!) felsőoktatási tanulmányait. Figyelem, csak annyit mond, hogy így kezdheti meg, de arról hallgat, hogy miként folytathatja! És azért hallgat, mert a Kormányváltók bizonyos programjaiban az szerepel, hogy a második évtől kell tandíjat fizetni, míg más programjaikban a mesterképzésben. Ha valaki csak felületesen figyel oda, könnyen azt hiheti, hogy itt ingyenes felsőoktatást ígérnek balról. Pedig valójában csak csillogó papírba csomagolják az általános tandíjkötelezettséget a felsőoktatásban. Mert csak az első év ingyenes, aztán mindenki fizet! Az egyik elképzelésük »ésszerű mértékű« a másik »mindenkinek méltányos« vagy »nagyon érzékenyen beállított« tandíjról ír. Ha pedig egyszer a tandíjat mindenkire bevezetik, akkor az – az eddigi tapasztalatok szerint – évről-évre csak nőni fog. Az szintén előre borítékolható, hogy az ötévnyi tandíjat akár négy év alatt is befizettethetik a hallgatókkal.
Ezzel szemben a Fidesz-KDNP 59 ezer hallgatónak nem csak azt garantálta, hogy ingyenesen kezdheti meg a tanulmányait, hanem hogy ez az ingyenesség öt évig meg is marad. Ez bizonyíték, nem ígéret. Mesterházy játéka a szavakkal pedig csak egy újabb szócsel a »trükkök százai« közül.”