Orbán Viktor elárulta, miket tervez a 2025-ös békeévben (VIDEÓ)
Örülhetnek a családok és a vállalkozások egyaránt.
„Zsugori” alak vagyok, ha az ország pénzéről van szó: rossz üzleteket nem kötök! Ötször megnézem, mielőtt bármilyen üzleti megállapodáshoz Magyarország nevét adom. Interjú.
„Ha már mindennapi életkörülmények, hétfőn az Országgyűlésben arról beszélt, hogy a rezsicsökkentésben is fontos feladatok, kemény harcok várnak még a kormányra. A paksi atomerőmű bővítését a kormányzat fontos lépésnek nevezte a cél felé, hogy Magyarországon legyen a legolcsóbb a rezsi az öreg kontinenst tekintve. Sokan aggódnak viszont amiatt, hogy elkötelezzük magunkat Oroszország felé, amit – fogalmazzunk finoman – nem tartanak előremutatónak. Hogyan fogadja ezeket a kritikákat?
Nekünk, különösen az antikommunista érzelmű jobboldali politikusoknak és szavazóknak ez bizony nem egyszerű kérdés! Minden kormánynak, különösen jobboldalinak nagy kihívás ez, persze nem csak Oroszország vonatkozásában. Az orosz kapcsolatok hallatán sajátos érzést tapasztal szabadságharcos lelkünk, de vannak még nehezebb feladványok is, így például együtt kell működnünk a kínai és a vietnami kommunista párttal, mert ők irányítják országaikat, a világ egyik legnagyobb és az egyik legdinamikusabban fejlődő gazdaságát! Ha Magyarország boldogulni akar, akkor valamilyen úton meg kell találnia velük a kapcsolatot, nekünk, jobboldaliaknak pedig tudomásul kell vennünk: a világ megváltozott. Nem kell feladnunk semmit, amit gondolunk a múltról, a Keletről, de racionálisan kell viselkednünk. Putyin elnökkel azért tudunk együttműködni, mert első találkozásunkkor megállapodtunk, hogy pragmatikus alapokon közelítjük meg az országaink közötti kapcsolatot. Nem a múltat akarjuk újravívni, nem a múltban akarunk igazságot tenni, hanem pragmatikusan keressük a kölcsönös előnyöket kínáló megoldásokat. Ezeket rendszeresen meg is találjuk, elég, ha csak arra utalok, a tavalyi esztendőben 15-20 százalékkal nőtt az Oroszországba irányuló mezőgazdasági export. Márpedig ha termékeinket nem tudjuk eladni, például a hatalmas orosz piacon, miből élnek meg gazdáink és a mezőgazdasági kisvállalkozók? Gazdasági szempontból tehát roppant fontos ez az irány, még ha politikailag a múlt árnyéka miatti gyanú lengi is körül, ezzel együtt kell élnünk, ország érdekében cselekednünk.
A paksi ügy pedig roppant egyszerű, mert az új blokkok megindítása az elektromos áram további 13 százalékos díjcsökkenését vonja maga után!
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter csütörtökön bejelentette, sávos, 3,95, 4,5 és 4,95 százalék lesz annak a 2025 és 2046 között törlesztendő euróhitelnek a kamata, amit a paksi bővítésre ad Oroszország. Megerősítette, ez a konstrukció jóval kedvezőbb hazánk számára, mint amit a piacon el tudott volna érni. Korábban miniszterelnök úr is hasonlóképpen nyilatkozott az orosz hitelről. Hisz benne, hogy sikerül elhallgattatni a kétkedő hangokat?
Nézze, „zsugori” alak vagyok, ha az ország pénzéről van szó: rossz üzleteket nem kötök! Ötször megnézem, mielőtt bármilyen üzleti megállapodáshoz Magyarország nevét adom. Nyugodtan mondhatom, emberemlékezet óta nem kötött hazánk olyan kedvező pénzügyi egyezséget, mint ez a hitel, melynek részleteiben sikerült megegyezésre jutnunk. Bárki bármit állít, nincs itt semmi titok: Magyarország jogállam, a parlamenttel a középpontjában, melynek a nagy nemzetközi szerződéseket meg kell vitatnia, jóvá kell hagynia. Nevetségesek tehát a velem szemben megfogalmazott vádak: nem tudok megállapodni Oroszországgal a parlament jóváhagyása nélkül, a megállapodás elfogadása a képviselők döntése lesz. Hamarosan be fogjuk nyújtani a nukleáris energiával kapcsolatos beruházás pénzügyi finanszírozásáról szóló nemzetközi szerződést, mindenki áttekintheti, aztán a honatyák megszavazzák vagy elutasítják. Miniszterelnökként jómagam mindenesetre a támogatásukat fogom kérni!”