Orbán Viktor elárulta, miket tervez a 2025-ös békeévben (VIDEÓ)
Örülhetnek a családok és a vállalkozások egyaránt.
Látjuk, még a magyar országgyűlési képviselők közül is van, aki inkább Ausztriába viszi a vagyonát. Nekünk szükségünk van az Európai Unióra. Interjú.
„A parlamenti választás után uniós választásra készül az ország. Mennyire stabil az ország helyzete az Európai Unióban?
Magyarország helyzete stabil, sőt, azt látom a saját területemen, hogy odafigyelnek rá. Az elmúlt három év azt bizonyította, hogy bár Magyarország sokszor szokatlan úton, külön úton jár, ami talán furcsa lehet a bevett megoldásokat alkalmazó uniós politikusok számára, de nem eredménytelen ez a külön út, hiszen a magyar gazdaság hozza az eredményeit, ellentétben más dél-európai és kelet-európai gazdaságokkal. A magyar gazdaságot sikerült nemcsak stabilizálni, de növekedési pályára is állítani. Ez mindenhol elismerést váltott ki, arról nem is beszélve, hogy néhány megoldásunkat átvettek mások. Nincs olyan ország az Európai Unióban, amelyik ne keveredne vitába a közösségi intézményekkel, hiszen az unió nem egy állandóan definiált értelmezési keretben mozog, hanem a tagállamok értelmezik újra az európai együttműködés értelmét: mi az, ami közösségi szintre tartozik és mi tagállami kompetencia. Hogyan kell értelmezni az egyes közösségi jogszabályokat, a nemzeti megoldások mennyiben felelnek meg a közösségi elveknek, mennyiben ütköznek azzal? (...)
Magyarországnak van más lehetősége? Lehet élni az Európai Unión kívül?
Ez a kijelentés, amit Orbán Viktornak tulajdonítottak, nagyon durva újságírói csúsztatás volt. Jelen voltam azon a sajtótájékoztatón, ahol a miniszterelnök ezt mondta, az elmúlt tíz évben megtanultuk, hogy az Európai Unión kívül is van élet, csak nem éri meg az Európai Unión kívül élni. A mondat második részét levágták, nem idézték. Én is azt tudom mondani, hogy nem éri meg az unión kívül élni. Magyarországnak nincs alternatívája az unión kívül. Azoknak az európai országoknak példája, melyek az unión kívül vannak és kívánnak is maradni - Svájc és Norvégia -, önmagáért beszél. Norvégiának olyan olajkincse és gázlelőhelyei vannak, melyek lehetővé teszik az önálló finanszírozását a költségvetésnek, Svájc bankbetétjei révén szintén a világ egyik leggazdagabb, legjómódúbb országa. Nekünk sem olajunk, sem gázunk, sem bankbetétjeink nincsenek. Látjuk, még a magyar országgyűlési képviselők közül is van, aki inkább Ausztriába viszi a vagyonát. Nekünk szükségünk van az Európai Unióra; egy olyan Európai Unióra, ahol a magyar nemzeti érdekeket is lehet érvényesíteni.”