„Szép és szívet melengető az EP néppárti képviselőinek kiállása a magyar alaptörvény mellett, de nagy meghatottságunkban se felejtsük el, hogy múlt héten, a minket szerető és tisztelő frakcióból állítólag 60–65 képviselő akadt, aki nem mellettünk szavazott. Ellenünk voksolt vagy tartózkodott ez a minden bizonnyal elszántan és felkészülten jobboldali társulat, ami arra utal, hogy a kontinensen még nem tette magáévá, akit illet, mindenki az »Egy a tábor, egy a zászló« jelszót, de az is lehet, hogy amint nálunk a baloldali egység összeterelése megy nehezen, Európában a jobboldalon mutatkoznak hasonló gondok.
A hazánkat végső soron elítélő Tavares-jelentés európai parlamenti elfogadására adott magyar jobboldali, de az is írhatjuk: magyar parlamenti válasz, a nálunk (is) működő bankok és multinacionális cégek érdeksérelmeivel magyarázta az uniós baloldal agresszív, jogtalan és mélységesen igazságtalan fellépését, amely megállapítás kétségkívül megalapozott és helytálló, csak éppen elfeledkezni látszik a valóság egy másik eleméről, az ideológiai ellentétekről.
Ahogy Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere az Európai Egyházak Konferenciájának nagygyűlésén mondta: azok a remények, hogy földrészünk keresztény alapokon megújul, mára elhalványodtak. Kiegészítenénk a minisztert, nemcsak a megújulás reménye halványodott el, de egyre halványabb az esélye, hogy a keresztény alapokat egyáltalán megőrizhessük és tovább örökíthessük a következő nemzedékeknek. Az európai baloldal az Isten nevével kezdődő, a keresztény értékeket hangsúlyozó magyar alaptörvényt az európai alkotmánnyal szembeni provokációnak fogta fel és ezen szellemben ítélte el. Ehhez csatlakoztak különféle néppártiak is, mert valamiféle »modern Európa« víziója számukra is a hagyományos értékek visszaszorítását jeleníti meg.
A baloldal (és némely jobboldali) szerint a politikai és gazdasági egység szellemi egységet is teremt. A jobboldal szerint a szellemi egység nélkül a politikai és a gazdasági egység is széthullik.”