Hivatalos: mutatjuk, mikor jelenik meg, és hogyan néz ki az új 15000 forintos (FOTÓ)
Az érme hátoldalán egyik jogtudósunk képe jelenik meg.
A PSZÁF és az MNB összevonását már korábban tervbe vette a kormány; akkor az Európai Központi Bank erőteljes közbelépésére állt le a folyamat.
„A PSZÁF valóban lehetett volna sokkal kritikusabb a bankokkal szemben, főleg a devizában nyújtott hitelek kapcsán. Az MNB akkori figyelemfelhívó megszólalásai is lehettek volna hangosabbak. Mégsem hinném, hogy más irányt vettek volna a pénzügyi folyamatok, ha akkor egy kézben van a vezetés, vagy egy intézményen belül található a ma önálló két szervezet. (...)
A PSZÁF működésének hazai és külső megítélése jó, feldarabolása nehezen indokolható. Az MNB ma is beleszólhat a rendszerszintű kockázatokat okozó folyamatokba. Persze található érv a további hatáskör-bővítés mellett is.
Ha az MNB új vezetése nem mutatna ekkora hajlandóságot a banki hitelezési menedzselésére, a gazdasági növekedés intézményes támogatására, akkor kis szervezetelméleti kockázattal járna felügyeleti hatáskörének bővítése. A túl sok funkció begyűjtése (a jegybanki »overload«) viszont eleve veszélyes. Ahol a monetáris hatóságok múltbeli inflációs teljesítménye nem példás, ott a jegybanknak van bőven teendője elsődleges rendeltetésének: az árstabilitás szolgálatának ügyében.”