A Tavares-jelentés csak egy kezdeti munkaanyag

2013. május 09. 14:22

Lattmann Tamás nemzetközi jogász szerint nem szerencsés a Tavares-jelentést támadásként felfogni.

2013. május 09. 14:22

Ha a Tavares-jelentés plenáris ülésre kerül, akkor kétharmados többséggel dönthet az Európai Parlament, hogy átadja-e a kérdést az Európa Tanácsnak. Ott négyötöddel kell dönteni, hogy megállapítják-e a veszély fennállását, majd egyhangú döntéssel kijelenthetik a veszély beálltát. Ezután dönthetnének a szankcióról is minősített többséggel. Mindezt Lattmann Tamás nemzetközi jogász vázolta fel a HírTv Rájátszás című műsorában, majd összegzett: „három nagy szakaszból és tíz kis részszakaszból álló eljárásról van szó, ennek a legelső szakaszának legelső részszakaszánál járunk”.

Lattmann úgy látja, bár Tavares frakciójának politikai ideológiája nyilvánvaló, de a magyar alkotmányosságról szóló „jelentéstervezetben foglalt állítások egy jelentős részét politikai és ideológiai megszállottságtól függetlenül sok szakértő osztja”. A nemzetközi jogász úgy véli, jellegénél fogva másra, mint politikai vitára, nem is számíthatnánk az Európai Parlamentben, de „a felvetett kérdések szakmai szintű vitáját mindenképpen érdemes megtartani egy körben”. Lattmann kijelentette: csupán a jelentéstevő kezdeti munkaanyagáról van szó és lehet, hogy a végleges jelentés egyáltalán nem így fog kinézni. „Nem szerencsés ezt a jelentéstervezetet támadásként felfogni” – tette hozzá. A nemzetközi jogász kijelentette továbbá: az EU szerinte nem egy szuprém, a 27 tagállam fölött álló, elkülönült entitás, hanem egy elitklub és „természetes, hogy a klubtagok egymás belügyeibe is beavatkozhatnak”.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 19 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
linnet
2013. május 10. 10:51
Lattmann 3 elismert nemzetközi jogász véleménye elé helyezi az exkomcsiból neolibsivé vedlett Tavares nímand firkálmányát...helyes, szakmailag leírta magát.
kuwiq
2013. május 10. 09:20
Fogjuk fel a támadást építő kritikának, az elvtársak csak a javainkat akarják. A legszebb, hogy nem is biztos, hogy megvolt a többség, mert kézfelemeléssel döntöttek, a jelentés 1 szavazattal nyert, a kért újraszámolást pedig elutasította az elnök, mert "közben sokan kimentek"... És ezek pofáznak demokráciáról.
Sebaj Tóbiás
2013. május 10. 07:48
Látom megint sokan nem fogták fel a cikk lényegi üzenetét. Azt, hogy ez a jelentés csak egy hosszú folyamat kezdetének az eleje. Azt, hogy még rengeteg, egyre nagyobb többséget, a végén egyhangúságot igénylő szavazáson kell átmennie bármely dontésnek. Azt, hogy ha már az elején kikérjük magunknak, és anyázni kezdünk, azzal csak erősítjük a jelentésben megfogalmazott sejtéseket. De a szerző persze balos, az Eu meg egy szaros gittegylet, azt megint le kell szögezni persze.
Bábeli békák
2013. május 10. 01:11
Degenerált anarchista szar.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!