Arccal az EU felé!

2013. április 10. 15:00

Közép- és hosszabb távon folytatni kellene a felzárkózást a régiónkhoz, az európai gazdasághoz.

2013. április 10. 15:00
Szajlai Csaba
Magyar Hírlap

„Miért is lenne fontos, hogy hazánk számára végleg pozitív határozat szülessen? Egyfelől a magyar fejlesztéspolitika kilencven százaléka európai uniós forrásokra épül: a 2014 és 2020 közötti EU-büdzséből a hazánkra jutó vissza nem térítendő támogatás összege akkora, mint például az összes ázsiai országba irányuló teljes magyar export. Másfelől, ha megszüntetik Magyarország ellen a túlzottdeficit-eljárást, az idén kikerülhetünk az Európai Bizottság figyelmének fókuszából. Vagyis gazdasági és politikai érdekből is jobb lenne nekünk, ha ezentúl az előnyök feltételéről, a közösségi normák betartásáról és az uniós források hasznos elköltéséről szólnának Brüsszel és Budapest hírei.

De az alacsony államháztartási hiány még nem gyógyír a recesszióra. Ahhoz pedig, hogy fejlődjünk: növekedni kell. A gazdasági bővüléshez pedig bankhitel szükséges: 2008 óta harminc százalékkal csökkent a vállalatok finanszírozási kerete a pénzintézetek oldaláról. Bár elismerésre méltó, hogy a Magyar Nemzeti Bank új vezetősége konzervatív módon, mérsékelt kockázattal igyekszik a vállalkozásokat jobb helyzetbe hozni, a lényeg, mármint az, hogy a kereskedelmi bankokon keresztül átcsatornázott jegybanki pénzek (adófizetői forrásokról beszélünk) miként is hasznosulnak, csak a következő hónapokban dől el. Itt is az EU felé illik tekinteni, miután bankjaink nyugat-európai tulajdonban vannak.

Nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy a nemzetközi folyamatoktól az exportorientált magyar gazdaság nem tudja függetleníteni magát, közép- és hosszabb távon folytatni kellene a felzárkózást a régiónkhoz, az európai gazdasághoz.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 29 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
IgazságosIzomViktor.
2013. április 10. 18:41
Ez a cikk tényleg a Magyar Hírlapban jelent meg?Ezesetben gratula.Ez a cikk tetszik.
Akitlosz
2013. április 10. 17:49
Kellene persze, azt mindenki tudja, és akarja. Eleve ezért akartak az emberek rendszerváltást, nem ám az alkotmánybíróságért! Aztán hogyan? Mert ebből a hitelből sem lesz felzárkózás, ahogyan 23 éve semmiből sem lett. Amúgy éppen az a probléma, hogy nem csak a bankok, de minden más nagyobb cég több mint 90-a külföldi tulajdonban van. Gyakorlatilag nem létezik magyar tulajdonú gazdaság. így hiába dolgozik az ország, a munkájának a haszna a multik profitja és a szomszédokénál sokkal magasabb államadósságra fizetett kamatok formájában külföldieket gazdagít. Ezt pedig ugyan nem ellensúlyozzák az "uniós támogatások". Vagyis Magyarország nettó kihasznált ország.
kjkj945
2013. április 10. 16:32
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRFOqE6vIuySRrBii_8GkcEReePdmYn_HG0cRiZpPl9nqKw4yVqNw http://href.hu/x/jnlv encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRFOqE6vIuySRrBii_8GkcEReePdmYn_HG0cRiZpPl9nqKw4yVqNw
Viktus
2013. április 10. 16:31
Vészjósló jelek jöttek: több multi tervez elbocsátásokat Magyarországon A magyarországi gazdasági aktivitás 2013-ban is gyenge maradhat, ami tükröződik abban, hogy a beruházási és foglalkoztatási tervek terén hazánk régiós sereghajtónak számít - derül ki a német-magyar iparkamara konjunktúrajelentéséből. A befektetők kevésbé elégedetlenek a kormány tevékenységével a tavalyihoz képest. A térség éllovasa Lengyelország lett. http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/veszjoslo_jelek_jottek_tobb_multi_tervez_elbocsatasokat_magyarorszagon.550361.html Siker siker hátán ...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!