Orbán és „a keleti nyitás”

2012. szeptember 10. 08:40

Meggyőződésem, hogy az uniós intézményekkel és normákkal immár rendszeresen szembeforduló Magyarország a keleti országok számára kevésbé fontos.

2012. szeptember 10. 08:40
Kovács László
Népszava

Az Európai Uniótól, a fejlett demokratikus országoktól keleti irányba történő elfordulás oka könnyen megfejthető. Míg az EU, a »Nyugat« rendszeresen bírálja a demokrácia, a jogállam magyarországi megsértését, az említett országok saját demokratikusnak aligha nevezhető gyakorlatuk miatt nem hozzák szóba ezeket a kérdéseket. 

Annak idején külügyminiszterként tapasztaltam, hogy hazánk vonzerejét Európán túl nagymértékben növelte uniós tagságunk és az a körülmény, hogy az integráció mélyítésének és bővítésének megbízható támogatójaként tekintettek ránk. 

Meggyőződésem, hogy az uniós intézményekkel és normákkal immár rendszeresen szembeforduló Magyarország a keleti országok számára kevésbé fontos. Ez a magyarázata annak, hogy a kapcsolatépítéshez fűzött remények eddig nem váltak valóra. De azt sem gondolhatja komolyan senki, hogy a magyar külgazdasági kapcsolatokban évszázados múltra visszatekintő és jelenleg több mint 80 százalékos súlyt képviselő nyugati irányt ezek az országok ki tudnák váltani.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 51 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akvínói akvavit
2012. szeptember 10. 16:30
Egy véres kommunista világrendszer egyik külügyminisztere hogyan vesz bátorságot magának, hogy pofázzon?
vagabond visszatér
2012. szeptember 10. 14:25
Lacibà'! Biszku elvtàrs mellet van egy szabad hely.
leech
2012. szeptember 10. 14:21
Lacinéni ! Kakaóscsiga ragadt a gatyódra !
Wendriner
2012. szeptember 10. 14:18
Laci , merj kisebb lenni!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!