Transzparens szuverenitás?

2011. december 11. 11:39

Talán volna valamely átmenet a nemzeti szuverenitás teljes feladása és Európa pénzügyi összeomlásba döntése között.

2011. december 11. 11:39
Michnai Attila
Heti Válasz

„Bár újra és újra felélednek ilyen törekvések, mégis, ahogy a nemzetközi gazdasági élet problémáira sem megoldás a nyakló nélküli tőkekoncentráció, úgy az EU gondjaira sem szolgálhat gyógyírral a politikai hatalom túlzott központosítása. Ahogy a földi élet kikerülhetetlen alapszabálya a sokféleség, ugyanúgy érvényes e rend a gazdaság és a politika világára, ez talán, tekintve a világtörténelem önmagukat túlnőtt birodalmainak sorban, egymás után és törvényszerűen bekövetkezett bukását, különösebb bizonyítási eljárás nélkül is nyilvánvaló.


Alakuljon ezért egy európai, a lehető legkisebb mértékben politikai, hanem sokkal inkább paritás alapján felállított pénzügyi-gazdasági minősítő intézet, amelynek megállapításait viszont a könyvvizsgálati szisztémához hasonlóan legyen kötelező az egyes országok pénz- és gazdaságpolitikájának vitele során figyelembe venni. E közös európai kézben levő, ezért holmi külső, de akár belső hatalmi-gazdasági érdekek érvényesítésére törekvéssel nem vádolható szervezet, akár az Európai Bíróság is, legyen jogosult a nemzetek gazdasági, pénzügyi dolgaiban a végső szó kimondására.

Elvégre a tapasztalatok szerint a szuverenitásukra mégoly érzékeny legnagyobb világhatalmak képviselőtől sem idegen holmi, saját akaratukból ügyeik fölé emelt választott bíróságok döntésének elismerése, mégpedig a legteljesebb, rájuk is visszaütő káosz elkerülésének jól felfogott érdekében.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 19 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
parafin
2011. december 11. 23:23
Nem valami ilyesmire mondott dr Orbán és Mr Cameron vétót péntek reggel? Mintha pont ez lett volna a német-francia javaslat!
tributum
2011. december 11. 19:28
"Nekem már a cím is értelmezhetetlen. " - Az egykoron volt tévés kiírás továbbcsavarintva: - A hiba az Ön készülékében van...! (Tudniillik a címnél bizonyos IQ szint alatt élvezhetetlen, finom irónia esete forog fenn)
tarackos
2011. december 11. 13:24
Nekem már a cím is értelmezhetetlen. Eddig csak teljes, korátozott szuverenitásról hallottam, vagy arról ha egyáltalán nincs. Transzparens önállóság, önrendelkezés, mit akar ez jelenteni? Ez is vmi újparadigmás bullshit?
balint60
2011. december 11. 12:57
Felületes gondolkodásra vall, amikor MA hasonló pozíciónak írja le Nagy-Britannia és hazánk hozzáállásának okait az új EU-megállapodáshoz; Nagy-Britannia ugyanis okkal félti a fiskális integráció nyomán a London pénzügyi központi szerepének visszaszorulását. OV az egyedüli, akire MA leírása illik, amikor "népi-nemzeti gyógymódok híveiről", meg "vajákos beavatkozásról" szól. A "nem szokványosnak mondott gazdaságpolitika" mögül pontosan az hiányzik leginkább, amit MA is alapkövetelményként határoz meg: a bizalom Mára már az is elmondható, hogy a bizalom hiányát az "eredmény" meg is erősíti. Ez a gazdasági kísérlet totális kudarc: gazdaságunk lefagyott, a növekedés lehetséges forrásait eltékozolta a kormányzat. Gyökeres fordulatra van sürgős szükség; remélem, hogy a 2012-es költségvetés új változata ezt fogja tükrözni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!