Folytatódik még a szocialista belháború?

2011. augusztus 29. 19:53

Nem kizárható, hogy a nyári lazítás alatt a vitában álló felek között köttetett valamilyen megállapodás.

2011. augusztus 29. 19:53
Kumin Ferenc
Kumin szerint

A látszólag nyugodt felszín alatt csendben azért még biztosan izzik némi parázs. A pártszavazáson 78-82 százalék közötti eredményt kaptak Gyurcsány javaslatai. Ez az erő, ez a párton belüli támogatottság nem válhatott szűk két hónap alatt köddé. Július elejéről van egy halvány ígérete a jelenlegi szocialista vezetésnek, amely szerint a szavazáson támogatott ügyek bekerülnek az új alapszabályba. November közepéig kell várni ahhoz, hogy kiderüljön, tényleg teljesül-e Gyurcsányék valamennyi követelése. A pártszavazás egykori kérdései közül hatalmi szempontból mindenképp kiemelkedik a közvetlen, tehát nem küldötteken keresztül gyakorolt pártelnökválasztás joga. Talán az sem érdektelen, hogy az előkészítésről szóló legfrissebb hírben erről egy szó sem esik. Ha ez a pont most ősszel mégis bekerülne az alapszabályzatba, a következő, talán jövőre esedékes tisztújításon Gyurcsány jó esélyekkel indulna, ő a sima tagság körében volt mindig is népszerű, és minél feljebb haladva a párthierarchiában válik egyre inkább elutasította – ettől különös ez a helyzet.

Sok minden eldőlhet tehát két hónap múlva. Az alapszabályt módosító kongresszus környékén várhatóan kiújulnak majd ismét a konfliktusok. Bár, ha a mostani állásra ránézek, nehezen tudom elképzelni, hogy honnan merítenek erőt maguknak a Gyurcsány mögött állók az újabb harcra. A Demokratikus Koalíció honlapján nagy a csend, kizárólag a blogbejegyzések újraközlésére szorítkozik a frissítés. Nem kizárható, hogy a nyári lazítás alatt a vitában álló felek között köttetett valamilyen megállapodás, amely a további lehetséges konfliktusok méregfogát kihúzta. Éppenséggel elég racionális lépésnek tűnhet valamilyen épeszű kompromisszummal véget vetni a szocialisták támogatottságát tizedelő állandó belső csatáknak. Csak az nem látszott eddig, hogy a Gyurcsány-oldal milyen feltételekkel mehet bele egy ilyen visszavonulóba – mert annál azért sokkal erősebbek, hogy pusztán jófej belátásból egy ilyen lépésre rábólintsanak.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 22 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Gombóc XVI. Artúr
2011. augusztus 30. 11:07
Magyarország érdekében remélem, hogy folytatódni fog a belháború, és végképp szétesik ez a trágyadomb...
soelmo
2011. augusztus 30. 09:37
A kommerek egyszerűen azt csinálják, amit mindig....nincs ebben semmi különleges....ha cigánygyerekek potyognak is az égből, fújják a régi nótát, ha közben el is vesztik az összes támogatójukat. Választási felhatalmazásuk nem zavarja őket abban, hogy naponta ne adják ki a feladatot a kormánynak, hogy mit tegyen a 2/3-os hatalom. Kérje ki a Velencei Bizottság jogi ötleteit a törvényalkotáshoz, az IMF-ét a gazdasági döntésekhez és természetesen minden egyébhez még az MSZP 1/3 egyharmadának utasításait is. Igaz, hogy ez sem lesz mentség a FIDESZ "országromboló" hibáira. A felelősséget nagyvonalúan meghagyják a kormányzópártoknak.
gyumadar
2011. augusztus 30. 09:09
Most veszi gyurcsányi elő a cetliket és oszt szoroz , majd zsarol , ígér , nyavajog , vergődik , mert nem tudja , hogy verenél, drasztikusnál, esetleg a kókainál milyen cetlik vannak róla.....
Kedves Robi
2011. augusztus 30. 08:37
Fura helyzet ez, Gyurcsánynak drukkolok! Legyen párt elnők, egyrészt mert megérdemlik (ha már szibériba nem comme il faut kitelepíteni az egész csapatot), illetve ha a kokainfüggő táncművész vezeti tovább őket remélhetőleg 15%-ot sem érnek el a következő választáson!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!